Pirmąją žiemos dieną, šventiškai papuoštoje mūsų rėmėjų „Pirmas Žingsnis“ konferencijų salėje susirinko didžiulė Kauno regbio bendruomenė: žaidėjai, treneriai, vaikų komandos ir jų tėveliai, regbio veteranai bei ištikimiausi RC „Ąžuolas“ sirgaliai. Bendruomenės apsuptyje pasidžiaugėme sezono sportiniais pasiekimais, aptarėme praėjusio sezono akimirkas bei apdovanojome labiausiai nusipelniusius klubo bei bendruomenės narius.
KOKS SEZONAS!

Katik praūžęs 2023 m. sezonas Kauno regbininkams padovanojo daug iššūkių bei neapsakomos patirties. Sezono metu būta visko – džiaugsmingų pergalių, karčių pralaimėjimų, pamokančių klaidų, bet svarbiausiai klube netrūko vieningos dvasios, kuri tik stiprėjo su kiekviena sirgalių sklanduote, palaikymo šūkiu, ar plojimais. Džiaugiamės, kad šiemet Kauno regbio bendruomenė augo, o apie tai, kad kitąmet sezono uždarymo vakarui reikės jau kur kas didesnių patalpų, nevengė pajuokauti ir renginio vedėjas bei RC „Ąžuolas“ vyrų komandos žaidėjas Alanas Alasauskis.

Šis sezonas turėjo ir daugiau reikšmingų momentų – po daugiau nei 10-ies metų petraukos mūsų klubo iniciatyva buvo atkurta legendinė S.Dariaus ir S. Girėno vardo taurė, už klubo trenerio vairo stojo ir Baltic „Top“ lygai komandą ruošė iš Pietų Afrikos Respublikos atvykęs profesionalus treneris Deonas Kayseris.

Komandos sudėtį papildė ir nemažas būrys jaunųjų sporto mokyklos „Gaja“ regbio žaidėjų, kurie viso sezono metu žaidė pagrindinėje „Ąžuolo“ vyrų komandos sudėtyje.

NUO KVIETIMO LAIKRAŠTYJE IKI VIENOS STIPRIAUSIŲ REGBIO KOMANDŲ BALTIJOS ŠALYSE

Vakarą atidarė regbio klubo „Ąžuolas“ įkūrėjo ir Lietuvos Regbio fedaracijos garbės prezidento Vytauto Vasilenko sveikinimo žodis. Vytautas prisiminė kaip dar 1975 metais vietiniame Kauno laikraštyje publikavo skelbimą, kviečiantį vaikus lankyti regbio treniruotes. Kvietimą publikuoti teko ne kartą, tačiau galiausiai pirmoji treniruotė įvyko, o vėliau buvo suformuota ir Kauno vaikų regbio komanda.

Vos po metų, jaunieji „Ąžuolo“ žaidėjai laimėjo Lietuvos jaunių čempionato sidabrą, pradėjo žaisti su užsienio komandomis bei su rinktine sėkmingai dalyvaudavo Europos čempionatuose. 1989 metais iš sutvirtėjusių buvusių jaunių suformuota suaugusiųjų „Ąžuolo“ komanda. Vytautas savo kalboje džiaugėsi ir negailėjo padėkų klubo valdybai už regbio Kaune puoselėjimą bei stiprinimą. Džiaugiamės galėdami tęsti įsimintiną regbio kelią gimtajame Kauno mieste.

NETYLANTYS PLOJIMAI ĮSPŪDINGIEMS „KAUNAS RUGBY ACADEMY“ JAUNŲJŲ REGBIO ŽAIDĖJŲ PASIEKIMAMS

Šiais metais, sezono uždarymo šventėje netrūko vaikiško juoko, energijos bei trankių plojimų, kurie buvo skirti įvertinti mažųjų pasiekimams. „Ąžuolas“ glaudžiai bendradarbiauja su SM „Gaja“ bei „Kaunas Rugby Academy“ regbio žaidėjais, kurie yra auganti RC „Ąžuolas“ karta, todėl svarbiausia vakaro dalimi tapo jaunųjų regbininkų pasiekimų aptarimas. Vos renginio vedėjo mikrofonas pateko į vaikų trenerio Augusto Muliuolio rankas, publika pašėlo – plojo, skandavo ir nenustojo stebėtis, koks puikus ir rezultatyvus sezonas šiais metais buvo mažiesiems.

Iš tiesų, vaikų komandos turi kuo pasigirti, todėl tik pažiūrėkite, kiek daug pasiekimų ir pergalių šiais metais iškovojo mažieji regbininkai.

2023 „KAUNAS RUGBY ACADEMY“ LAIMĖJIMAI:
  • Latvijos žiemos paplūdimio regbio turnyre vaikai žaidė ne ant smėlio, o ant tikrų tikriausio sniego ir dar parsivežė krūvą medalių! U8, U10, U14 grupėse iškovojo 1 vietas, o U12 grupėje užėmė 3 vietą.
  • Lietuvos paplūdimio regbio turnyre „S-Sporto“ taurei laimėti, U11 grupėje tapo nugalėtojais!
  • Tarptautiniame Prahos jaunimo čempionate U10 grupėje „Kauno Rugby Academy“ komanda iškovojo 9 vietą iš 30, U12 grupėje iškovojo 9 vietą iš 30, o U14 grupėje iškovojo 5 vietą. Svarbiausiai, jog šio turnyro metu mažųjų komanda buvo apdovanota „FAIR PLAY AWARD“ kaip sąžiningiausiai ir garbingiausiai visame turnyre žaidusi komanda. Tai išskirtinis ir ypatingai svarbus įvertinimas rodantis, jog Kauniečiai atsakingai ugdo svarbiausias regbio kaip sporto šakos vertybes.
  • „GAJA 7s“ turnyre U12 ir U14 grupėse tapo nugalėtojais. U8, U10 grupėse užėmė 2 vietą. O išskirtiniame etape, kuriame TAG būdu varžėsi vaikų tėvai triumfavo Kauniečių tėveliai.
  • Lietuvos jaunių R-7 čempionate iškovojo 3 vietą.
  • Tarptautiniame turnyre Klaipėdoje skirtame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti U13 grupėje iškovota 1 vieta, o U11 grupėje 2 vieta.
  • 47-ajame „Ąžuolo“ taurės turnyre U9 grupėje užėmė 2 vietą.
  • Lietuvos jaunučių B čempionate iškovojo 2 vietą.
  • Tarptautiniame Berlyno „Fritz Feyerherm“ turnyre U15 grupėje tapo turnyro nugalėtojais. U11 ir U13 grupėse užėmė 2 vietą.
  • Latvijos „Baltic Friendship Cup“ turnyre U9 grupėje tapome turnyro nugalėtojais bei užėmė 2 vietą, U12 mergaičių grupėje užėmė 2 vietą, U12 berniukų grupėje tapome turnyro nugalėtojais.
  • Iš 22-iejų komandų šiemet Lietuvos čempionate iškovojo 2 vietą!

Galite tik įsivaizduoti, kiek taurių, medalių, prizų buvo įteikta bei kiek kartų vaikų komandos lipo į sceną atsiimti šių garbingų apdovanojimų. Tam, jog treneris Augustas Muliuolis spėtų visus apdovanoti į pagalbą medaliams bei taurėms įteikti jis kvietė daugybę „Ąžuolo“ bendruomenės narių – klubo įkūrėją Vytautą Vasilenko,  klubo prezidentą Valdą Monginą, komandos kapitoną Tautvydą Mažylį, žaidėją bei Lietuvos regbio rinktinės narį Tautvydą Krasauską, iš prestižinės mokyklos Pietų Afrikos Respublikoje šventinių atostogų sugrįžusį SM „Gaja“ auklėtinį Titą Česonį, „Kaunas Rugby Academy“ prezidentą Irmantą Urbaitį, SM „Gaja“ mokyklos direktorių Žilviną Galimovą, trenerį Mantą Eimantą ir dar daugelį kitų.

Neabejojame, kad visos šios pergalės žaidėjams žymi ilgos karjeros regbio sporte pradžią bei linkime vaikams dar daugiau pasiekimų, kovingos dvasios ir ne mažiau įspudingo artėjančio sezono!

RC „ĄŽUOLAS“ KOMANDŲ APDOVANOJIMAI

Toliau sezono uždarymo vakarą tęsė „Ąžuolo“ vyrų bei moterų komandų apdovanojimai. Šiemet „Ąžuolo“ regbininkai iškovojo ne vieną svarbų laimėjimą: 2 vietą tarptautiniame regbio turnyre „Šiauliai 7s“ bei 3 vietą Lietuvos regbio-7 čempionate. Todėl nors kiekvieno žaidėjo indėlis neįkainojamas, klubo valdybai teko sunki užduotis išrinkti sezono geriausius – žaidėjus, kurie šį sezoną demonstravo išskirtinius rezultatus bei proveržį.

VYRŲ KOMANDOS GERIAUSIEJI:

• Naudingiausias regbio-7 komandos žaidėjas – Paulius Sugintas
  • Regbio-7 komandos naujokas – Erikas Žukauskas
  • Geriausias regbio-15 komandos žaidėjas – Tautvydas Krasauskas
  • Geriausias grumtynių žaidėjas – Tautrimas Mažylis
  • Metų vejerio žaidėjas – Jurgis Urbonas
  • Daugiausiai taškų pelnęs komandos žaidėjas – Mantas Butkevičius (Baltijos regbio „Top“ lyga – 89 taškai, 3 žeminimai)
  • Daugiausiai žeminimų pelnęs žaidėjas – Paulius Sugintas (Baltijos regbio „Top“ lyga 8 žeminimai, 50 taškų)
  • Metų proveržis – Ernestas Vaičiūnas
O KAIP GI „ĄŽUOLO“ MOTERŲ KOMANDA?

„Ąžuolo“ moterų komanda šį sezoną taip pat turėjo įsimintinų pergalių – Lietuvos moterų regbio čempionate iškovojo bronzos medalius, todėl apdovanojimai buvo įteikti ir moterų komandos narėms.

MOTERŲ KOMANDOS PUOŠMENOS:

• Geriausia komandos puolėja – Kamilė Radževičiūtė
  • Geriausia komandos gynėja – Julija Banevičiūtė
IŠ MAŽOS GILĖS DIDELIS ĄŽUOLAS IŠAUGA

Tvirtai tikime patarle, jog iš mažos gilės didelis ąžuolas išauga. Lygiai taip pat yra ir su mūsų klubu. Kiekvienas net mažiausias savanorio darbas, žaidėjo prakaito lašas, rėmėjų finansinė parama, sirgalių šūksniai, leidžia mums augti bei tobulėti. Sezono uždarymo šventėje negalėjome pamiršti visų, kurie šį sezoną prisidėjo prie RC „Ąžuolas“ stiprinimo ir palaikė mus net sunkiausiomis akimirkomis.

METŲ FANAI. Galime pasigirti, kokius nuostabius fanus turime. Neabejojame, jeigu taip ir toliau jie galės konkuruoti su didžiausiais Lietuvoje Kauno „Žalgirio“ fanais!

• 2023 metų fanė Dovilė Pelegrimė
  • 2023 metų fanas Evaldas Bubliauskas
  • Ištikimiausias fanas Darius Ročka

NUOSTABIEJI SAVANORIAI. Atvykę į rungtynes namų stadione matome sutvarkytą stadioną, susmaigstytas vėliavėles, paruoštus partnerių stendus bei švarias rubines. Be Eglės, Gintarės, Tito, Jono, Osvaldo, Eriko, Irmanto ir Justino pagalbos pasiruošti rungtynių dienai būtų beveik neįmanoma! Ačiū Jums už nuoširdų darbą ir iniciatyvą.

RC „ĄŽUOLAS“ ĮVAIZDŽIO PUOSELĖTOJAI. Esame dėkingi, kad mūsų klubo žinomumu, įvaizdžiu bei šmaikščiais „Tik Tok“ vaizdo įrašais rūpinasi tikri profesionalai. Dėkojame Evelinai, Kamilei, Monikai už socialinių tinklų priežiūrą bei vystymą bei Marijui Petrauskui (MarkeFoto). Marijus varžybų aikštelėje jau „savas“ – jis ištikimiausias komandos fotografas, kuris įamžina gražiausius rungtynių momentus.