Regbio vertybės

SĄŽININGUMAS

Sąžiningas, skaidrus ir teisingas žaidimas yra svarbiausia žaidimo struktūros dalis, glūdinti pačioje regbio širdyje.

AISTRA

Aistringas entuziazmas – visų regbio žmonių savybė. Regbis sukelia jaudulį, emocinį prisirišimą ir priklausymo pasaulinei regbio šeimai jausmą.

Solidarumas

Vienijanti regbio dvasia formuoja visą gyvenimą trunkančią draugystę, bendravimą, komandinį darbą ir lojalumą, nepriklausomai nuo kultūrinių, geografinių, politinių ir religinių skirtumų.

DISCIPLINA

Drausmė, disciplina, koncentracija, taisyklių, nurodymų ir vertybių laikymasis yra neatsiejama regbio dalis tiek aikštėje, tiek už jos ribų.

PAGARBA

Ypatinga pagarba komandos draugams, varžovams, rungtynių pareigūnams ir visiems asmenims yra fundamentali regbio vertybė.

Trečias kėlinys

Tai sena regbininkų tradicija, kai po rungtynių abi varžovų komandos kartu su treneriais, šeimos nariais ir draugais bičiuliškai bendrauja prie pietų stalo, kavos puodelio ar alaus bokalo.

REGBIS

antra populiariausia sporto šaka pasaulyje

NIŠINĖ SPORTO ŠAKA LIETUVOJE

Regbis Lietuvoje yra nišinė sporto šaka, kurią nuolat sportuoja apie 2 tūkst. sportininkų.

LABAI SĖKMINGA

Lietuvos regbio-7 rinktinės patenka tarp 12-os geriausių Europoje, tiek vyrų, tiek jaunimo. Didžiojo regbio-15 rinktinės patenka tarp 12-18-os stipriausių Europoje.

ITIN ATSIDAVĘ SIRGALIAI

Lietuvos regbio bendruomenę sudaro 8-10 tūkst. ištikimų gerbėjų. Tačiau regbio bendruomenė išsiskiria savo įsitraukimo ir atsidavimo rodikliais.

Regbis Lietuvoje

Lietuvoje regbis skaičiuoja jau daugiau nei 60 metų.

1961 m. Kaune, stebint 7000 smalsuolių, įvyko istorinės pirmosios Lietuvoje kautynės tarp laikinosios ir tikrosios sostinės rinktinių regbininkų pajėgų. Pirmąsias varžybas laimėjo kauniečiai 26:11.

Po pirmųjų rungtynių Kaune ir nuoseklaus darbo Kauno „Ąžuolas“ dar labiau sustiprėjo ir per savo gyvavimo istoriją rungtyniavo su įvairiomis tarptautinėmis regbio komandomis iš Gvatemalos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Korsikos, Naujosios Zelandijos, Pietų Afrikos Respublikos, Škotijos, Taivano, Tuniso ir kt.

Šiuo metu Kauno regbio bendruomenę sudaro daugiau nei 1100 narių, 170 žaidėjų, iš kurių net 8 priklauso Lietuvos regbio rinktinei.

Pažinkite regbį iš arčiau

Regbis – tai kontaktinis sportinis žaidimas, kurio tikslas yra nunešti kamuolį į varžovų įskaitinį plotą arba įmušti į jų vartus. Sąžiningas, skaidrus ir teisingas žaidimas yra svarbiausia šio sporto vertybė. Įdomu ir tai, jog regbyje taisyklių turi laikytis ne tik žadėjai, bet ir sirgaliai. Su svarbiausiomis regbio žaidimo taisyklėmis lietuvių kalba galite susipažinti žemiau esančiame vaizdo įraše.

Sekite Kauno regbio klubą „Ąžuolas“