Šis pavasaris jauniesiems Kauno sporto mokyklos „Gaja“ regbininkams atmintyje išliks ilgam. Ne tik todėl, jog atšilus orams treniruotės pagaliau persikėlė į regbio aikštę, bet ir todėl, jog paskutinę kovo dieną išvyko į tarptautinį regbio festivalį – „Prague Youth Rugby Festival“, kuriame praleido net keturias įspūdžių ir regbio varžytuvių kupinas dienas.
KARTU SU DAUGIAU NEI 1300 KITŲ JAUNŲJŲ REGBIO SPORTININKŲ

Čekijos sostinėje Prahoje vykstantis jaunimo regbio festivalis – išskirtinis tarptautinis renginys, kuris šiemet subūrė net 96 komandas iš 6 skirtingų valstybių. Tarp visos šios gausos skirtingų komandų, kartu su daugiau nei 1300 kitų jaunųjų regbio entuziastų varžėsi ir mūsų jaunieji SM „Gaja“ sportininkai.

Kauniečių ekipą sudarė net trys skirtingo amžiaus kategorijų komandos: U10, U12 ir U14, kurias lydėjo ir atsakingai ruošė treneris Augustas Muliuolis. Visgi dalyvauti tokiame tarptautiniame turnyre vaikams buvo nemažas, tačiau itin malonus iššūkis. Jaunieji „Gaja“ regbio žaidėjai yra auganti RC „Ąžuolas“ komandos karta, todėl komandos turnyre varžėsi pasirinkusios „Gaja – Ąžuolas“ vardą. Be viso to, komandos atstovavo ne tik RC „Ąžuolas“, bet ir savo sporto mokyklos bei Lietuvos vardus. Tariame nuoširdų AČIŪ Kauno sporto mokykla „Gaja“ ir jos direktoriui Žilvinui Galimovui už šią suteiktą galimybę.

MOTYVUOJANČIOS IŠLYDĖTUVĖS KAUNE

Galimybė dalyvauti tokio aukšto lygio turnyre pasitaiko ne kasdieną, todėl norėdami motyvuoti ir paskatinti jaunuosius žaidėjus, „Ąžuolo“ vyrų komandos regbininkai atvyko į SM „Gaja“ stadioną ir vaikams surengė smagias išlydėtuves. Kartu pasportavo, motyvavo savo istorijomis ir pilną jaunųjų regbio sportininkų autobusą išlydėjo palinkėdami didžiausios sėkmės!

„Ąžuolo“ prezidentas Valdas Monginas savo kalba skatino vaikus tikėti savo jėgomis, žaisti komandiškai ir laikytis svarbiausių regbio vertybių: pagarbos, sąžiningumo bei nepamiršti, jog vienijanti regbio dvasia formuoja visą gyvenimą trunkančią draugystę.

Kalbos pabaigoje vyrų komandos žaidėjai, vaikai bei tėveliai padarė didžiulį ratą, skandavo Ąžuolo vardą bei kartu sunėrę rankas sukūrė itin motyvuojančią vienijančią aurą, kuri įkvėpė vaikus vykti į šią kelionę su dar didesniu noru bei siekiu parsivežti kuo geresnius rezultatus bei pasiekimus.

GERIAUSIŲJŲ DEŠIMTUKE IR IŠSKIRTINIS APDOVANOJIMAS UŽ PADEMONSTRUOTĄ REGBIO KULTŪRĄ

Dalyvavimas tokio aukšto lygio turnyre turi nenuginčijamą svarbą vaikų sportinio, komandinio ir socialinio ugdymo aspektuose. Šio turnyro metu jauniesiems regbininkams reikėjo ne tik pademonstruoti, ką jau yra išmokę, bet ir greitai prisitaikyti prie jiems neįprasto regbio tempo, kultūros bei varžymosi su tarptautinėmis komandomis.

Kauniečiai – tikri šaunuoliai! Vos pirmą kartą tokioje išvykoje varžęsi žaidėjai rodė kovingą regbio dvasią ir aukščiausią regbio kultūrą. U14 grupės komanda ne tik iškovojo garbingąją 5 vietą, bet ir buvo įvertinti kaip sąžiningiausiai ir garbingiausiai visame turnyre žaidusi komanda. Tai išskirtinis ir ypatingai svarbus įvertinimas rodantis, jog Kauniečiai atsakingai ugdo bei puoselėja svarbiausias regbio kaip sporto šakos vertybes.

Kitoms amžiaus kategorijoms sekėsi ne mažiau puikiai. Tiek U10, tiek U12 amžiaus kategorijose varžėsi po 30 komandų. Tačiau net ir esant tokiai didžiulei konkurencijai, „Gaja – Ąžuolas“ vaikai puikavosi geriausių komandų dešimtukuose. U10 komanda iš 30 komandų iškovojo 9 vietą ir U12 grupė iš 30 komandų taip pat iškovojo garbingąją 9 vietą.

Vaikų komandų treneris Augustas Muliuolis džiaugėsi, kad pirmą kartą tokio aukšto lygio turnyre dalyvavusios vaikų ir jaunimo komandos pademonstravo puikius rezultatus: „Rezultatai džiugina, tačiau pasilikome sportinio „pykčio“ grįžti ir parodyti, jog jau turėdami patirties galime kovoti dėl aukščiausių apdovanojimų. Tai neįkainojama patirtis, kuri labai pravers Lietuvos čempionatuose, kurie prasidės artimiausiu metu.“

PO VARŽYBŲ – ILGAI LAUKTOS PRAMOGOS

Nors varžybos užėmė didžiąją dalį kelionės laiko, tačiau negalima užmiršti ir pramogų, kurių vaikai ne tik labai laukė, bet ir neabejotinai nusipelnė. Po varžybų laukė pasiplaukiojimas laivu Vltavos upe. Kelionės laivu metu jaunieji regbininkai pasigrožėjo Prahos architektūra, tačiau labiausiai laukė, kada išlipus į krantą galės pasimėgauti Čekiškais desertais.

Kelionę jaunieji regbininkai užbaigė žygiuodami istoriniu Karolio tiltu, o visos kelionės atgal į Lietuvą metu pakaitomis dainavo ir nerodė nė menkiausių nuovargio ženklų!

Linkime jauniesiems „Ąžuoliukams“ dar daugiau tobulėjimo ir pergalių artėjančiame Regbio sezono atidarymo turnyre Kaune!