Kauno „Ąžuolas“ 2023 m. regbio sezoną pradėjo intensyviai: į Kauno miestą po daugiau nei dešimties metų pertraukos grąžino S. Dariaus ir S. Girėno regbio taurės iniciatyvą, o reguliariajam sezonui jau nuo kovo pradžios įtemptai ruošiasi su nauju treneriu, kuris atvyko tiesiai iš regbio lopšiu laikomos Pietų Afrikos Respublikos. Naujasis „Ąžuolo“ treneris Deonas Kayseris komandos žaidėjams kelia ambicingus tikslus: žada įkvėpti taikydamas pasaulines regbio praktikas ir auginti jaunuosius Kauno regbio talentus. 
99 KARTAI „SUPER RUGBY“ LYGOJE 

Naujasis Kauno „Ąžuolo“ vyrų komandos treneris tikra regbio superžvaigždė. Aukščiausios klasės žaidimą, jis demonstravo pasaulio regbio čempionate ir net 99 kartus žaidė „Super Rugby“ lygoje, atstovaudamas populiarią PAR komandą „The Sharks“. Iš tiesų, tokio pasaulinio lygio trenerio per visą Lietuvos regbio istoriją neturėjo nei vienas Lietuvos regbio klubas. Anot klubo prezidento Valdo Mongino: „Ąžuolas“ turės išskirtinę galimybę semtis geriausių pasaulinio lygio ir standartų regbio praktikų!

 

regbio-profesionalas-deon-kayser
Nuotraukos šaltinis: https://rugby365.com/players/deon-kayser/

Deonas Kayseris aukščiausios klasės regbyje debiutavo dar devintajame dešimtmetyje. Pradėjęs ant atsarginių žaidėjo suolelio PAR nacionalinėje rinktinėje, dar vadinamoje „The Springboks“, 1999 m. rungtynių prieš Italiją metu jis buvo išleistas į aikštę ir atliko net tris sėkmingus žeminimus. Po to, žaidėjo karjera įgavo pagreitį ir Deono Kayserio vardas puikavosi PAR nacionalinės komandos, pasaulio regbio čempionato, „Currie Cup“ ir „Super Rugby“ lygos sąrašuose.

Per visą regbio karjerą Deonas Kayseris buvo ypatingas žaidėjas, žaidęs centro ir krašto pozicijose. Jis net 13 kartų atstovavo PAR nacionalinę rinktinę.

2005 metais baigęs profesionalaus žaidėjo karjerą, jis pasuko treniravimo keliu: dirbo techniniu konsultantu ir vėliau nuo 2009 m. „The Sharks“ jaunimo komandos treneriu. Daugiau nei 14 metų treniruodamas jaunimą, Deonas turi kompetencijų reikalingų atskleisti jaunuosius regbio talentus. Tai ypač svarbu ir RC „Ąžuolas“, kuris glaudžiai bendradarbiaudamas su sporto mokykla „Gaja“ siekia ugdyti jaunąją regbio kartą ir skatina juos prisijungti „Ąžuolo“ prie vyrų komandos. Puikiais šios praktikos pavyzdžiais tapo pernai prie „Ąžuolo“ vyrų komandos prisijungę jaunieji regbininkai: Karolis Liaukus, Aivaras Pečiulis, Titas Česonis. Šiemet jaunimo gretas vyrų komandoje papildys ir dar daugiau jaunų žaidėjų. 

„Patirtis, kurią įgijau bėgant metams, iš pradžių kaip žaidėjas, o vėliau ir kaip treneris yra labai svarbi, tačiau didžiausia mano aistra ir siekis yra ugdyti jaunuosius žaidėjus, kad jie atskleistų savo potencialą.“ – teigia naujasis „Ąžuolo“ treneris.

naujas-azuolo-treneris-2023
PIRMA PAŽINTIS SU „ĄŽUOLO“ KLUBU – DAR PERNAI

Vos kovo 9 dieną į Lietuvą atvykęs naujasis „Ąžuolo“ treneris, jau keletą savaičių intensyviai darbuojasi Kauno regbio aikštėje: stiprina žaidėjų bazinį fizinį pasirengimą bei šlifuoja regbio pagrindus. Vis dėlto, daugiausiai laiko pirmosiomis savaitėmis tenka skirti artimesniam žaidėjų pažinimui: „Iki reguliariojo sezono pradžios, man svarbiausia pažinti kiekvieną žaidėją – tiek asmeniškai, vertinant kiekvieno jų požiūrį ir motyvaciją regbiui, tiek suprantant jų žaidimo galimybes regbio aikštėje.“ – sakė už „Ąžuolo“ vairo stojęs Deonas.

Iš tiesų, pirmoji dabartinio trenerio pažintis su klubu ir žaidėjais įvyko dar pernai rugpjūtį, kuomet jis svečiavosi Lietuvoje vykusioje vasaros stovykloje. Stovyklą organizavo Richardas de Jageris, o „Ąžuolo regbininkai rūpinosi jau dabartinio trenerio apgyvendinimu bei laisvalaikiu. Taip pat, Kauno „Ąžuolo“ trenerio Lino Naujalio iniciatyva, komanda dalyvavo Deono vedamoje regbio sesijoje, po kurios svečias regbininkus lydėjo į lemiamą 2022 m. Baltijos „Top“ lygos kovą prieš klubą „Livonia“ Latvijoje. 

„Jau pernai turėjau galimybę pamatyti ir susižavėti, kokią regbio kultūrą ir žaidimą demonstruoja „Ąžuolo“ komanda. Tačiau tikiu, kad jie gali rodyti dar geresnį rezultatą, jeigu daugiau investuotų į individualias žaidėjų kompetencijas ir jų tobulinimą. Prisijungęs prie „Ąžuolo“ to ir sieksiu – atskleisti kiekvieno stipriąsias puses.“ – užtikrintai kalba naujasis treneris.

PERSIKELTI Į LIETUVĄ NESKUBĖJO…

Kvietimą treniruoti vyrų komandą RC „Ąžuolas“ valdyba ir vyrų komandą iki šiol treniravęs Linas Naujalis, Deonui Kayseriui pateikė dar pernai lapkritį. Daugiau nei 20 metų aukščiausiose regbio lygose ir turnyruose žaidęs ir jau daugiau nei 14 metų treniravimo patirtį sukaupęs treneris iš pradžių pasiūlymą priimti vengė. Pirmenybę teikė galimybėms ir toliau trenerio darbą tęsti regbio kultūra garsėjančioje gimtojoje Pietų Afrikoje. Visgi, Lietuvoje jau ne vieną kartą lankęsis Deonas, nusprendė leistis į šią avantiūrą ir su Kauno klubu pasirašė vienerių metų trukmės kontraktą, su galimybe jį pratęsti.

regbio-komanda-rc-azuolas

Tęsdami pažintį su D. Kayseriu, paklausėme jo, ar jau pavyko susipažinti su Lietuva, o treneris šmaikščiai atsakė, jog kardinaliai besiskiriantys metų laikai: karštos vasaros ir šaltos žiemos jam yra labai neįprastos: „Kaip piliečiui iš Pietų Afrikos, man dar teks priprasti, jog žiemos čia gerokai šaltesnės. Tačiau man labai patinka istorinė Lietuvos architektūra. Mėgaujuosi vaikščiodamas ir ją pažindamas.“ 

NAUJOJO TRENERIO TIKSLAI: IR KOMANDAI, IR ORGANIZACIJAI

Trenerio požiūriu Lietuva, turi kiek kitokias regbio tradicijas, nei Pietų Afrika, tačiau regbio pagrindai visame pasaulyje tie patys. Puolimas, gynyba ir komandos sinergija pagrindinės ašys, ties kuriomis šį sezoną dirbsime daugiausiai. Regbio pagrindų tobulinimas padės visapusiškai paruošti žaidėjus, kad jie būtų konkurencingi visose varžybose, kuriose pasirodys šį sezoną.

„Komanda – tai vertybė. Tam, kad kiekvienas galėtų augti ir išnaudoti savo potencialą reikia sukurti aukštos kokybės aplinką, kuri prasideda nuo bendrų tikslų, vizijos bei vertybių: sąžiningumo disciplinos ir pagarbos.“

naujas-azuolo-treneris-2023

Pagrindinis sezono tikslas – suburti konkurencingą vyrų komandą, kuri ne tik kovos, bet ir taps iššūkiu kitoms Lietuvos regbio komandoms. Taip pat sieksime, kad visi komandos žaidėjai būtų vietiniai talentai, todėl pirmenybę teiksime ne tarptautinių žaidėjų pritraukimui, o jaunių ir vietinių talentų auginimui. Iš stiprių jaunuolių norime suburti ne mažiau ryškią antrąją RC „Ąžuolas“ vyrų komandą.

Treneris sakė: „sieksime ugdyti vietinius regbio talentus ir daug dėmesio skirsime sporto mokyklos „Gaja“ auklėtinių galimybėms prisijungti prie „Ąžuolo“ vyrų komandos. Žinoma, jeigu toks poreikis bus, neatmesime galimybės ieškoti talentų ir iš tarptautinės arenos, tačiau tai nebus pagrindinis sezono prioritetas.“

Pastangos pritraukti ir auginti jaunuosius žaidėjus yra vienas iš strateginių organizacijos tikslų, kuris vertinamas kaip didžiausią ilgalaikę naudą ir vertę kuriantis veiksnys, tiek „Ąžuolo“ regbio klubui, tiek visai Kauno regbio bendruomenei.

NAUJASIS TRENERIS TĘS IR JAU PRADĖTUS DARBUS

Paklaustas ar planuoja tęsti buvusio vyrų komandos trenerio Lino Naujalio darbus, Deonas Kayseris, tik patvirtina, kad jiedu šį sezoną glaudžiai dirbs: „Su Linu esame pažįstami, jis niekur nesitraukia ir aš ypatingai vertinu Lino įžvalgas. Jis puikiai pažįsta kiekvieną žaidėją ir padeda man greičiau suprasti, kas motyvuoja kiekvieną iš jų. Be to, mūsų kaip trenerių vizijos sutampa – abu ypatingą dėmesį skiriame ne tik žaidėjų profesiniam, bet ir asmeniniam augimui.“

Iš tiesų treneris Linas Naujalis, iš RC „Ąžuolas“ veiklos niekur nesitraukia ir šį sezoną glaudžiai dirbs su naujuoju treneriu bei asistuos jam Baltijos „Top“ lygos metu. Linas Naujalis pripažįsta, kad naujasis treneris yra ypatinga galimybė klubo žaidėjams treniruotis aukščiausiame lygyje: „Reikia pripažinti, Deonas Kayseris – aukščiausio lygio profesionalas, o aš save priskirčiau trenerių-mėgėjų kategorijai. Su naujuoju treneriu, komanda galės nepertraukiamai treniruotis, mokytis iš geriausio. Pajutau, kad mano kaip trenerio nebuvimas šalia komandos ištisus metus nėra teisinga praktika, o aš noriu, kad komanda augtų. Prisijungsiu prie komandos treniravimo ir padėsiu Deonui trenerio-asistento pareigose vos grįžęs į Lietuvą. Manau, kad taip bus naudingiausia. Tuo tarpu aš daugiau dėmesio skirsiu komandos valdybos veikloms ir klubo strategijų plėtojimui bei įgyvendinimui. Manau, kad pagrindinio trenerio poziciją turi užimti šios srities asas, o Deonas toks ir yra.“

azuolo-treneris-linas-naujalis

Reguliarusis 2023 regbio sezonas jau prasidėjo, „Ąžuolas“ kovoja dėl S. Dariaus ir S. Girėno taurės, ruošiasi regbio-7 turnyrui, įvairiems čempionatams bei vasaros viduryje startuosiantiems Baltijos regbio „Top“ lygos mūšiams, kurie yra svarbiausi šio meto Lietuvos regbio padangėje.