Šį regbio sezoną Kauno „Ąžuolo“ komanda pradėjo iš turnyrų parsiveždama bronzos medalius. Viskas pasikeitė praėjusį savaitgalį vykusiame tarptautiniame „Šiauliai 7s” turnyre. Nors komandai teko rungtis su užsienio: Ukrainos ir Lenkijos ekipomis, „Ąžuolas – Šildykis“ komanda prasibrovė į finalą ir iš turnyro grįžo iškovoję antrąją vietą bei sidabro medalius.

KAUNO „ĄŽUOLO“ PASIRODYMAI „ŠIAULIAI 7S” TURNYRUOSE

Tarptautinis regbio turnyras „Šiauliai 7s“ pirmą kartą startavo dar 2021 m. Turnyras išsiskiria savo žaibišku, vos vieną dieną trunkančiu formatu. Priešingai nei kituose regbio čempionatuose, čia komandos žaidžia „minuso sistemos“ principu ir finalininkai ant laimėtojų pakylos lipa po visą dieną trukusių įtemptų varžybų tvarkaraščio. Daugiau apie turnyrą pasakojome čia.

Praėjusius kartus „Ąžuolo“ vyrų komanda taip pat dalyvavo turnyre ir sėkmingai prasibrovė iki mažųjų finalų. Sėkmingus „Ąžuolo“ pasirodymus tiek 2021 m., tiek 2022 m. vainikavo bronzos medaliai. Visgi, šiemet sėkmė komandą atvedė iki didžiojo finalo, kuriame vyko žūtbūtinė kova su geriausia Lietuvoje „Baltrex – Šiauliai“ regbininkų komanda.

Įdomu, jog būtent šio turnyro dėka, mūsų komanda turėjo galimybę kautis su begalo stipriomis ir net tarptautinėmis komandomis. Priešininkų gretose bent po kartą įveikėme tokias komandas kaip: Lietuvos rinktinė „Vytis“, Lietuvos U-18 rinkinė,  Švedijos „Enkoping“, o šiemet burtai lėmė varžytuves prieš Ukrainos bei Lenkijos rinktinių ekipas.

KOVA PRIEŠ UKRAINOS KOMANDĄ TĘSĖSI NET PASIBAIGUS RUNGTYNIŲ LAIKUI

Kelialapiui į finalą užsitikrinti turnyre reikėjo įveikti dvi priešininkų komandas. Burtų būdu buvo ištrauktas pirmasis „Ąžuolas – Šildykis“ komandos priešininkas – Ukrainos regbio komanda. Žinojome, kokia ši komanda stipri, fiziškai pasiruošusi ir ypač gerai susižaidusi. Esame pralaimėję šiai komandai dar 2021 m. turnyre triuškinančiu rezultatu 7:32. Dėl turnyro formato išskirtinumo, pralaimėjimas būtų reiškęs, jog galimybių kovoti dėl prizinių vietų nebėra…

Visgi, fortūna, pasiryžimas ir atkaklumas lėmė, kad pergalė rezultatu 21-14, kartu su kelialiapiu į kitą etapą buvo Ąžuoliečių rankose. Įdomu, jog sutiksėjus varžybų laikui, rezultatas švieslentėje rodė lygiąsias 14:14. Tačiau „Ąžuolas – Šildykis“ turėjo sėkmingai atakuoti, nes rugtynių pabaigoje Ukrainos apsigynimas būtų lėmęs rungtynių pratęsimą. Sėkmingą žeminimą atliko Shingirai Katsavere ir išvėdė Kauniečius į septynių taškų persvarą bei sėkmingą rungtynių baigtį.

Po rungtynių geriausias šio turnyro „Ąžuolo“ komandos žaidėjas, Tautvydas Krasauskas sakė: „Visada einame į aikštelę laimėti. Į turnyrą to ir atvykome laimėti ir konkuruoti.“

„ĄŽUOLO“ REZULTATYVUMAS PUSFINALYJE SU LENKIJOS EKIPA

Antrieji „Ąžuolo – Šildykis“ komandos priešininkai buvo naujai surinkta Lenkijos komanda, kurios sudėtyje buvo nemažai jaunų žaidėjų. Persvara prieš Lenkijos komandą buvo jaučiama nuo pirmųjų rungtynių akimirkų – priešininkams buvo sunku kovoti prieš daug labiau regbio aikštėje patyrusius Kauno regbininkus. Priešininkai kovoje patyrė tiek fizinių, tiek taktinių iššūkių, todėl pusfinalis „Ąžuolo“ vyrams buvo lengvas, o patekimas į „Šiauliai 7s” finalą  – užtikrintas.

Pirmojo kėlinio metu priešininkai pelnė vos 5 taškus, o „Ąžuolas“ pirmavo turėdamas 24 taškus. Antrajame kėlinyje priešininkai taip pat iškovojo tik 5 taškus, kai tuo tarpu Kauno ekipa sėkmingai pelnė dar 15 taškų. Važybos laimėtos rezultatu 39-10, atverė mūsų komandai duris į didįjį turnyro finalą.

ANTROJI-VIETA-TARPTAUTINIAME-ŠIAULIAI-7s- REGBIO-TURNYRE-rc-azuolas
ANTROJI-VIETA-TARPTAUTINIAME-ŠIAULIAI-7s- REGBIO-TURNYRE-rc-azuolas

FINALAS – SIDABRAS

Nenuostabu, kad finale susitikome su šio čempionato iniciatoriais ir geriausia Lietuvoje tituluojama „Baltrex – Šiauliai“ komanda. 2023 m. sezoną šios komandos mums įveikti dar nepavyko. Deja, nepavyko ir šio turnyro metu… Kol kas, tenka pripažinti visokeriopą „Baltrex – Šiauliai“ pranašumą. Visa šios priešininkų komandos septyniukė priklauso ir Lietuvos rinktinės sudėčiai, todėl nenuostabu matyti, kokio aukšto lygio žaidimą komanda gali pademonstruoti.

Rungtynes priešininkų komanda laimėjo užtikrintai rezultatu 47:5, palikdami mums saldžiai džiaugtis sidabro laimėjimu ir viltimi į auksą kitiems kartams. Priešininkai sėkmingai išnaudojo mūsų žaidėjų klaidas ir tai sėkmingai pavertė rezultatyvia persvara. Taip pat, „Ąžuoliečiai“ su rinktinėje žaidžiančiais „Baltrex“ regbininkais yra mažai susitikę anksčiau, o tai turėjo įtakos ir rungtynių baigčiai, nes buvo sunku prognozuoti priešininko pasiruošimą ir manevrus.

Sveikiname „Baltrex – Šiauliai“ su pelnyta pergale. Viso turnyro įrašą galite peržiūrėti čia:

Apibendrinant – vos 1 diena, net 3 žūtbūtinės kovos ir iškovota 2-oji vieta! Labai džiaugiamės šiuo laimėjimu ir dėkojame renginio organizatoriams „Šiauliai 7s“ už galimybę varžytis tarptautiniu lygmeniu.

Nuotraukų autoriai:

  1. Bongo CO
  2. Griman