Balandžio 16 dieną startavo Lietuvos regbio-7 čempionatas, kurio varžytuvės įtemptai vyko net tris savaitgalius. Iš šio Lietuvos vyrų regbio-7 čempionato Ąžuolo komanda grįžo ne tuščiomis. Rankose antrus metus iš eilės užtikrintai laikomas bronzos medalis.

Šiais metais pirmenybėse iš viso dalyvavo net 13 komandų. Įdomu, jog šiemet pasirinktas ne tik išskirtinis čempionato formatas su „Iššūkio taurės“ etapu, bet ir varžybų lokacijos. Pirmasis Lietuvos vyrų regbio-7 vyko Klaipėdoje, kiti turai Jurbarke bei Šiauliuose.

23 „IŠŠŪKIO TAURĖS“ VARŽYBOS

Šiemet tiesiai į finalinį Lietuvos regbio-7 čempionato turą pateko trys 2022 metų nugalėtojų komandos: Šiaulių „Baltrex–Šiauliai“, „Vairas–Kalvis–Jupoja“ bei Kauno „Ąžuolas–Šildykis“. Šios komandos kovą dėl čempionato nugalėtojo titulo pradėjo tik balandžio 22 dieną, kuomet prasidėjo finalinis varžybų etapas.

Tuo tarpu likusios 10 komandų kovą dėl vos trijų kelialapių į finalinį turą stojo „Iššūkio taurės“ varžybose Klaipėdoje. Klaipėdos regbio stadione iš viso buvo sužaistos net 23 rungtynės. A grupėje varžėsi Vilniaus „VRA-Tomosta“, Kauno „Ąžuolas-Gaja“ ir Klaipėdos „Kuršiai“, į B grupę pateko Vilniaus „Geležinis vilkas“, Plungės „Perkūnas“ bei Šiaulių „Sporto gimnazija“, o C grupėje rungtyniavo Šiaulių „Šiauliai“, Šiaulių „Baltrex dubleriai“, Lietuvos jaunimo (iki 18 metų) rinktinė bei Latvijos Garkalnės „Livonia“.

„Iššūkio taurės“ varžybos buvo sėkmingos Šiaulių „Šiauliai“, Klaipėdos „Kuršiai“ ir jaunajai Šiaulių sporto gimnazijos komandoms. Iš jaunimo gretų suburta Kauno „Ąžuolas-Gaja“ komanda liko varžytis mažosios taurės čempionate, kur demonstravo entuziazmą ir treniruotėse tobulinamus derinius. „Ąžuolas – Gaja“ komanda galutinėje mažosios taurės čempionato įskaitoje užėmė 6-ąją čempionato vietą. Turime kuo pasidžiaugti, nes didžiąją komandos dalį sudarė jaunieji komandos atletai. Šiame turnyre vyrai pasisėmė neįkainojamos patirties iš kurios galės mokytis ir tobulinti regbio įrankius ateities turnyrams!

PIRMASIS FINALINIS ETAPAS JURBARKE

Finalinis čempionato etapas prasidėjo Jurbarke. Šio etapo nugalėtojais tapo čempiono titulą ginantis Šiaulių „Baltrex-Šiaulių“ klubas. A grupėje čempionai 24:14 nugalėjo Klaipėdos „Kuršius“ ir 45:12 nepaliko vilčių Šiaulių „Šiauliams“.

B grupėje varžėsi Kauno „Ąžuolas – Šildykis“,  Šiaulių „Vairas – Kalvis – Jupoja“ bei Šiaulių sporto gimnazija. Grupėje lygiosiomis 17:17 sužaidėme su  Šiaulių „Vairas – Kalvis – Jupoja“. Sėkmingai pavyko įveikti Šiaulių sporto akademijos regbininkus, todėl patekome į čempionato pusfinalį, kuriame teko kautis su Baltrex-Šiauliai“ ekipa. Visgi priešininkų įveikti nepavyko ir Šiauliečiai laimėjo rezultatu 24:7.

Dėl trečiosios pirmojo finalo etapo vietos kovėmės su Šiaulių „Šiauliai“, tačiau ir vėl teko pripažinti skaudų pralimėjimą paskutinės rungtynių atakos metu. Antrajame kėlinyje, likus žaisti porą minučių pirmavome 22:14. Visgi paskutinę minutę šiauliečiams pavyko sušvelninti atsilikimą iki minimumo 21:22. Kitoje atakoje nepavykus sėkmingai atkovoti kamuolio „Šiaulių“ žaidėjas Ervidas Bakutis kamuolio prispaudimu aikštės kampe išplėšė pergalę rezultatu 26:22. Tai lėmė, jog galutinėje lentelės įskaitoje atsidūrėme ketvirtoje vietoje su 9 turnyriniais taškais. Geriausias šio turnyro mūsų komandos žaidėjas- Paulius Sugintas!

DIDYSIS FINALAS ŠIAULIUOSE

Antrasis finalinis Lietuvos vyrų regbio-7 čempionato etapas vyko balandžio 29 d. Šiauliuose ir jame varžėsi tik šešios stipriausios Lietuvos regbio-7 komandos. Turnyrą „Ąžuolas“ pradėjo užtikrinta pergale prieš Klaipėdos RK „Kuršiai“. Visgi kitose čempionato varžybose iššūkių netrūko – susitikime prieš „Baltrex-Šiauliai“ pranašumą pavyko išlaikyti tik pirmajame kėlinyje, o galiausiai nusileidome rezultatu 19-28.

Pralaimėjimas Šiaulių „Vairas – Kalvis – Jupoja“ lėmė, jog dėl bronzos medalių ir vėl, kaip praėjusiame finaliniame ture, teko varžytis su Šiaulių „Šiauliai“ komanda. Džiaugiamės, kad mažasis finalas buvo sėkmingas ir nugalėjome Šiaulių komandą reikšminga taškų persvara 26:12. Didesnė taškų persvara prieš varžovus, su kuriais turėjome vienodą taškų skaičių (po 19 tšk.) bendrojoje įskaitoje, lėmė, kad bronzos medaliai atiteko mums. Geriausiu Kauno „Ąžuolas–Šildykis“ komandos žaidėju pripažintas Mantas Butkevičius!

Vieta KlubasTaškai
1
2
3
4
5
6
Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“
Šiaulių „Vairas-Kalvis-Jupoja“ 
Kauno „Ąžuolas-Šildykis“ 
Šiaulių „Šiauliai“ 
Klaipėdos „Kuršiai“ 
Šiaulių sporto gimnazija 
28
24
19
19
16
14

Džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų vyrais bei sveikiname kitas komandas su įspūdingais pasirodymais! Taip pat sveikiname „Baltrex-Šiauliai“, kurie Lietuvos vyrų regbio-7 čempionais tapo devintąjį kartą.

Lietuvos vyrų regbio 7 čempionato finalinio turo apžvalga.