2022 metų gegužės 14 dieną Šiauliuose nuaidėjo tradicija tapęs tarptautinis regbio septynetų turnyras „Siauliai 7s“, kuris apjungė komandas iš Švedijos, Latvijos bei Lietuvos. Pernai penktoje vietoje turnyro vietoje likęs Kauno „Ąžuolas – Šildykis” įveikė Švedų čempionus ir pelnė bronzą.
APIE ČEMPIONATĄ

Tarptautinis regbio čempionatas „Siauliai 7s“ pirmą kartą startavo 2021 m. sezoną, regbio klubo „Baltrex“ iniciatyva, kuris tarptautinį turnyrą suplanavo klubo trisdešimtmečiui paminėti. Vis dėlto, didelis noras didinti regbio populiarinimą Lietuvoje, skatino siekti ambicingesnių tikslų ir buvo nuspręsta turnyrą organizuoti kasmet.

Pagrindinė šio čempionato idėja – Šiauliuose, kuris tituluojamas Lietuvos regbio sostine, organizuoti prestižinį regbio septynetų turnyrą, kuriame dalyvautų elitiniai klubai iš įvairių Europos miestų. Pirmasis čempionatas pritraukė dalyvius iš Čekijos, Latvijos, Ukrainos, bei Lietuvos miestų, o šiemet prisijungė ir Švedijos regbio komanda „Enkoping”.

„Siauliai 7s“ išskirtinumas, jog priešingai nei kituose regbio čempionatuose, čia komandos žaidžia „minuso sistemos“ principu, tad turnyras trunka tik vieną dieną. Tokiu būdu kiekviena komanda varžosi net trejose rungtynėse, po kurių seka finalinės kovos. Toks „Siauliai 7s“ turnyro organizavimo būdas pasirinktas ne atsitiktinai. Visų pirma, regbis-7 yra daug atviresnis, taktiškai paprastesnis ir daug greitesnis žaidimas nei didysis regbis. Be to, greitas formatas yra ypač patrauklus ir rungtynių žiūrovams. Turnyras vidutiniškai trunka net 5 valandas, bet sirgalių nuotaiką ir entuziazmą skatiną greitai besikeičiantis veiksmas, azartas bei įnirtingos kovos.

TURNYRAS „SIAULIAI 7s“ 2022 m.

Kaip ir pernai, šiemet turnyre varžėsi šešios komandos, kurios buvo suskirstytos į dvi grupes. Prie čempionato prisijungė Švedijos regbio-7 čempionai – komanda „Enkoping”, su kuria B grupėje varžėsi ir Kauno „Ąžuolas – Šildykis” bei puikiai pažįstamas Latvijos regbio klubas „Livonia“, su kuriuo kauniečiai ne sykį susitiko Baltijos regbio „Top“ lygos aikštelėje.

Turnyre didžiąją dalį „Ąžuolas – Šildykis” komandos sudėties sudarė jaunieji klubo žaidėjai. Taip buvo sukurta ypatinga galimybė išbandyti įvairialypės klubo sudėties jėgas prieš aukšto lygio komandas.

Pirmosiose rungtynėse prieš Lietuvos rinktinę „Vytis“ kauniečiai laimėjo triuškinančiu rezultatu 22:5. Jaunieji „Ąžuolas – Šildykis“ žaidėjai puikiai pasirodė ir kovodami prieš Švedų čempionus „Enkoping”. Nors pritrūko vos trijų taškų ir „Enkoping” ekipa laimėjo 31:28, „Ąžuolas – Šildykis“ stipriai kovojo ir visais būdais neleido priešininkams užtikrintai veržtis į priekį.

B grupėje, turėdamas vieną pergalę ir vieną pralaimėjimą, „Ąžuolas – Šildykis“ liko antroje vietoje, todėl pusfinalyje rungėsi su A grupės lyderiais – Šiaulių „Baltrex“. Vis dėlto, šiose rungtynėse nepavyko atsilaikyti prieš Šiauliečių jėgą. Jie rungtynes laimėjo rezultatu 25:10.

Tokia rungtynių su „Baltrex“ baigtis lėmė kovą dėl bronzos medalio ir dar vienas rungtynes su Švedijos „Enkoping“ komanda. Didžiuojamės, kad sukaupę visas jėgas, parodėme drąsą ir norą kovoti, atskleidėme stipriąsias savo puses bei įrodėme, kad galime nugalėti. Kovoje dėl trečiosios vietos „Ąžuolas – Šildykis“ 33:17 nugalėjo Švedus. Čempionato nugalėtojais po bekompromisės kovos su Latvijos „Livonia“ 53:0 tapo Šiaulių „Baltrex“.

Kitą šeštadienį, Šiauliuose vyks finalinis Lietuvos regbio-7 čempionatas. Pagrindinis šio turnyro prizas – kelialapis į Europos regbio septynetų čempionatą. „Ąžuolas – Šildykis“ tiki savo sėkme ir turi ambicingą tikslą iškovoti šį prizą bei demonstruoti savo gebėjimus tarptautinėje aikštelėje! Visas naujienas apie Lietuvos vyrų regbio 7 čempionatą sekite ir sužinokite mūsų Facebook paskyroje.