Paskutinį liepos savaitgalį prasidėjo 2023 regbio sezonas, kuris dar kitaip vadinamas Baltijos regbio „Top“ lyga. Tai jau devintasis Baltijos regbio „Top“ lygos sezonas, kuriame kaip ir praėjusiais metais dėl čempionų titulo varžosi net aštuonios vyrų R15 regbio komandos iš Lietuvos bei Latvijos. Pirmasis šiųmetis lygos mūšis tarp praeitų metų čempionų Šiaulių „Vairo-Kalvio-Jupojos“ ir Vilniaus „VRA-Tomosta“ įvyko dar šeštadienį, o sekmadienio popietę regbio gerbėjai rinkosi Kaune, kur pirmojo turo kovas užbaigė dramatiška Kauno „Ąžuolas – Šildykis“ bei Vilniaus „Geležinio vilko“ dvikova.
PASIRUOŠIMAS 2023 M. SEZONUI

Kauno „Ąžuolas – Šildykis“ komanda artėjančiam Baltijos „Top“ lygos sezonui pradėjo ruoštis dar ankstyvą pavasarį, kai prie komandos vairo stojo regbio profesionalas iš PAR Deonas Kayseris, kuris yra rungtyniavęs regbio pasaulio čempionate bei sužaidė net 99 rungtynes „Super Rugby“ lygoje atstovaudamas garsiajai „The Sharks“ komandai.

Regbio superžvaigždė kauniečiams iškėlė ambicingus tikslus ir darbus pradėjo nuo regbio pagrindų tobulinimo, kurie jo manymu padės ne tik visapusiškai paruošti žaidėjus, bet ir sustiprins komandos sinergiją bei konkurencingumą artėjančiame varžybų sezone. Plačiau apie trenerio Deono Kayserio užmojus ir tikslus „Ąžuolui“ skaitykite čia

regbio sezonas
regbio sezonas Ernestas Vaičiūnas RC Ažuolas

Nemažiau svarbu ir tai, jog šiemet „Ąžuolo“ komanda didžiausią dėmesį skiria jaunių ir vietinių talentų auginimui. Būtent šio Baltijos „Top“ lygos sezono metu varžybų aikštelėje didžiąją laiko dalį kausis ne komandos legionieriai, o jaunimas, kurio potencialą norimą atskleisti. Jaunimo užsispyrimą, aukštų rezultatų siekimą parodė ir pirmųjų varžybų su Vilniaus „Geležinis Vilkas“ įvertinimai. Geriausiu „Ąžuolo – Šildykis“ komandos rungtynių žaidėju buvo išrinktas Ernestas Vaičiūnas, kuris prie komandos prisijungė būtent iš jaunimo gretų.

„Pasiruošę esame gana neblogai. Turime nemažai jaunimo, todėl dedame daug vilčių į jį. Nekantriai laukiame varžybų starto. Būsimų varžovų ypatingai neakcentuojame, tiesiog stengiamės šlifuoti savo struktūrą bei atidirbti grumtynėse. Sieksime pergalės“, – kalbėjo „Ąžuolo“ žaidėjas Tautrimas Mažylis.

regbio sezonas RC Ažuolas
„ĄŽUOLAS – ŠILDYKIS“ PRIEŠ VILNIAUS „GELEŽINĮ VILKĄ“

Paskutinį liepos sekmadienį Baltijos regbio „Top“ lygos pirmasis turas baigėsi maču tarp Kauno ir Vilniaus regbio komandų. Prieš pat varžybas „Ąžuolo“ treneris Deonas teigė, jog labai džiaugiasi pagaliau prasidėjusiu sezonu, tačiau jaučia, jog komanda prieš pirmąją kovą šiek tiek jaudinasi… Treneris pridėjo, jog neabejoja, kad „Ąžuoliečiai“ puikiai pademonstruos per treniruotes sukauptas žinias bei praktikas, jeigu sugebės susikoncentruoti į tai, kas svarbiausia.

„Susikoncentruoti į procesus ir gynybą. Būtent to tikiuosi iš komandos per pirmąsias sezono rugntynes.“, – sakė „Ąžuolo“ vyrų komandos treneris Deonas Kayseris.

Kaip ir pernai, į varžybų aikštę „Ąžuolo“ vyrus išlydėjo SM „Gaja“ regbio auklėtiniai, taip ne tik išreiškiant palaikymą aikštės šeimininkams bet ir primenant, kad mažieji regbininkai yra auganti Kauno regbio klubo „Ąžuolas“ karta.

Rungtynes aikštės šeimininkai pradėjo stipriai. Tiksint vos trečiajai rungtynių minutei sėkmingą žeminimą atliko „Ąžuolo – Šildykis“ regbininkas Paulius Sugintas. Papildomus taškus komandai pelnė Mantas Butkevičius, kuris atliko sėkmingą realizacijos smūgį.

„Geležinis vilkas“ pirmuosius 3 taškus pelnė tik dešimtąją runtynių minutę, po Kauniečių klaidos nulemto baudos smūgio. Įpūsėjus pirmajam kėliniui dar 5 taškais „Ąžuolo“ sąskaitą papildė Tomas Sucila ir dar 2 taškus pridėjo sėkmingas Manto Butkevičiaus realizacijos smūgis. Kauniečiai kėlinį užbaigė pirmaudami rezultatu 14:10.

Visgi kovingai nusiteikę „Geležinio vilko“ regbininkai antrojo kėlinio pradžioje išsiveržė į priekį 20:14, o likus žaisti apie 10 min., Vilniečiai dar kartą sėkmingai atakavo bei įsiveržė bei buvo priekyje 25:14. Nors į šią taškų persvarą „Ąžuolas“ atsakė dar vienu sėkmingu Pauliaus Suginto kamuolio prispaudimu varžovų vartuose, rezultato skirtumas sumažėjo tik 6 taškais. Deja, to nepakako, todėl paskutines pirmojo Baltijos regbio „Top“ turo varžybas nugalėjo „Geležinis Vilkas“ (25:19). Visą rungtynių įrašą galite žiūrėti čia.

„Rungtynes pradėjome tikrai gerai, bet mus pražudė per didelis neišprovokuotų klaidų skaičius. Dėl jų turėjome daug gintis ir buvo sunku atsilaikyti. Pabaigoje turėjome iniciatyvą, bet jau buvo per vėlu. Ateičiai turime smarkiai padirbėti fiziškai ir išmokti ilgiau kontroliuoti kamuolį“, – sakė D. Kayseris.

Antrasis Baltijos regbio „Top“ lygos turas prasidės jau rugpjūčio 5 d. Kauno „Ąžuolas – Šildykis“ išvykoje rungsis su Šiaulių „Šiauliai“ komanda. 2023 regbio sezonas tik prasidėjo, todėl kviečiame sekti naujienas bei palaikyti mus!