Po atkaklių akistatų regbio komanda „Ąžuolas – Šildykis“ šių metų Baltijos regbio „Top“ lygos sezono įskaitinėje lentelėje liko šeštoje vietoje. Paskutinė šio sezono akistata dėl 5-6 vietų vyko su Kekavos „Miesnieki“ (Latvija) klubu.
NUSPRENDĖ AUGINTI SAVO JAUNIMĄ

Šiemet Kauno regbio komanda išgyveno nemenką skaičių permainų – naujas treneris, kuris atvyko tiesiai iš Pietų Afrikos Respublikos bei siekis regbio aikštelėje matyti daugiausiai vietinius jaunuosius regbio žaidėjus, kurie galėtų tobulėti ir įgauti praktikos kovojant su kitų komandų legionieriais. Jaunųjų žaidėjų pritraukimas ir ugdymas yra vienas iš strateginių ilgilaikių Kauno „Ąžuolo“ tikslų , kuriam šiemet buvo skiriamas didžiausias dėmesys.

Baltijos regbio „Top“ lygos sezone Kauno „Ąžuolo“ ekipą papildė nemažai sporto mokyklos „Gaja“ auklėtinių, kurie drąsiai ir atkakliai stojo į kovą su visomis lygoje dalyvavusiomis ekipomis. Žinoma, nauja komandos sudėtis, patirties stygius lėmė didesnį klaidų skaičių bei klampesnį kelią link šio sezono sėkmės. Vis dėlto, žvelgiant į ateitį, tai yra labai teisingas sprendimas, kuris padės sustiprinti klubo sudėtį ir turėti dar daugiau vietinių regbio talentų. Tikime, jog jaunų žaidėjų aikštėje skaičius turės neįkainojamą naudą bei vertę tolimesniems „Ąžuolo“ regbio klubo tikslams ir pasiekimams.

PASKUTINĖ 2023 M. SEZONO AKISTATA

Praėjusį savaitgalį stojome į paskutinę šio sezono kovą su Kekavos „Miesnieki“ (Latvija) komanda. Rungtynės buvo permainingos visai kaip ir tos dienos oras – rungtynėms prasidėjus kaupėsi lietus, buvo stipriai vėjuota, o vėliau švietė saulė. Visgi, nemalonus ir permainingas oras neišbaidė sirgalių ir jie stebėjo iš tiesų atkaklią kovą iki pat paskutinių minučių, kurios nugalėtojais rezultatu 37:28 tapo Latviai.

Rungtynes pradėjome ypač sėkmingai. Vos po kelių minučių jau pelnėme pirmuosius taškus ir įsiveržėme 7:0. Vėliau su Kekavos „Miesnieki“ apsikeitėme dar keliomis rezultatyviomis atakomis ir pirmąjį kėlinį užbaigėme nuo varžovų atsilikdami vienu tašku –  15:14.

Antrajame kėlinyje sėkmingai veržėmės į priekį ir turėjome net 13 taškų pranašumą (28:15). Deja, šio pranašumo išsaugoti nepavyko po to, kai „Miesnieki“ regbininkai surengė net dvi sėkmingas atakas ir atsilikimą sumažino iki minimumo. Fortūnai nusisukus, latviai įsiveržė į priekį 34:28. Kadangi buvo likę žaisti mažiau nei 10 minučių, šio laiko nepakako, kad įveiktume „Miesnieki“ komandą ir sutiksėjus laikui tai lėmė, kad jie lygoje pelnė penktąją, o mes šeštąją vietas. Geriausiu šių rungtynių „Ąžuolo“ komandos žaidėju buvo išrinktas Domantas Bagužis.

„Ąžuolo“ treneris iš PAR Deonas Kayseris apgailestavo dėl išsprūdusios pergalės, bet yra įsitikinęs, kad šie metai jaunai Kauno komandai padėjo sutvirtėti ir kitą sezoną Kauno klubas sugrįš dar stipresnis.

„Esu patenkintas rungtynių pradžia ir pirmosiomis 20 min. Deja, bet vėliau paleidome rungtynių kontrolę, darėme daug klaidų, kurios neleido išnaudoti galimybių pelnyti daugiau taškų. Dėl traumų mums trūko žaidėjų, o jauniems mūsų regbininkams pabaigoje buvo sunku atsilaikyti prieš gerokai galingesnius varžovus“, – kalbėjo D. Kayseris.

Pilnas rungtynių foto albumas čia

Įsimintiniausios rungtynių akirmirkos:

2023 m. BALTIJOS REGBIO „TOP“ LYGOS REZULTATAI

„Top“ lygoje šį sezoną rungtyniavo aštuonios komandos iš Lietuvos bei Latvijos. Sveikiname Šiaulių „Vairas“ komandą antrus metus iš eilės triumfavus šių Baltijos regbio „Top“ lygos sezone ir tapus 2023 m. sezono čempionais. Bendra 2023 m. Baltijos regbio „Top“ lygos sezono rezultatų lentelė pateikiama žemiau.

VietaKlubas
1
2
3
4
5
6
7
8
Šiaulių „Vairas-Kalvis-Jupoja“
Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“
Vilniaus „Geležinis vilkas“
Uogrės „Livonia“
Latvijos „Miesnieki“
Kauno „Ąžuolas“
Šiaulių „ Šiauliai“

Vilniaus regbio akademija
AČIŪ AČIŪ AČIŪ

Praūžus 2023 m. Baltijos regbio „Top“ lygos sezonui Kauno „Ąžuolas“ komanda nori padėkoti savo generaliniam rėmėjui „Šildykis“ už paramą ir būvimą kartu viso sezono metu. Pagrindiniams rėmėjams „Autotoja“, kurios automobiliai puošė rungtynes namų stadione, „Statyba Pigiau“ bei „Virginia Home Design“ už palaikymą ir motyvaciją. Tariame ačiū SM „Gaja“ už mažųjų regbinininkų entuziazmą bei pagalbą ir patį jaukausią namų stadioną. Dėkojame ir mažųjų regbininkų tėveliams, kurie stadione svečius bei sirgalius vaišindavo kava, arbata bei pačių ruoštais skanėstais.

Už narsą bei įkvėpimą tariame ačiū visiems komandos nariams, žaidėjams, treneriams, vadovams – nuostabu siekti bendrų tikslų ir kartu dirbti jų labui. Ačiū komandos medikams už tai, kad skyrė didžiausią rūpestį bei saugojo mus, kad traumų pasėkmės būtų kuo mažesnės.

Pats didžiausias ačiū skrieja mūsų ištikimiausiems sirgaliams. Neapsakomai dėkojame, kad buvote kiekvienų rungtynių metu, palaikėte, skandavote ir niekada nenusivylėte. Lenkiamės Jums kaip ir po kiekvienų rungtynių! Jūs esate mūsų įkvėpimas ir didžiausia paskata siekti aukštesnių rezultatų. Jūs motyvuojate mus kovoti dėl pergalių. Didžiuojamės Kauno regbio bendruomėne ir tikimės ją plėsti.

Iki susitikimo kitą sezoną!

Nuotraukų autoriai:

  1. Marijus Petrauskas MarkeFoto

Šaltiniai:

  1. www.regbis.lt