Pastaruosius pavasario savaitgalius Lietuvos regbio padangėje vyko įtemptos regbio varžytuvės – sprendėsi 2024 m. regbio-7 čempionų titulas. Kauno ir Klaipėdos regbio aikštėse vykusiame čempionate, susumavus dviejų etapų rezultatus čempionais tituluota Kauno „Ąžuolas – Šildykis“ komanda. Ypatingas R-7 čempionų titulas į Kauną sugrįžo net po 18 metų pertraukos!

PIRMASIS REGBIS-7 TURAS

R-7 regbio varžytuvės prasidėjo dar Balandžio pabaigoje sporto mokyklos „Gaja“ stadione Kaune. Šiame etape „Ąžuolas“ B grupėje iš karto sėkmingai įveikė  Šiaulių „Šiauliai“ regbininkus (26:7) bei Šiaulių „Vairas-Kalvis-Jupoja – PRO BRO“ (19:22) komandą. Pergalingos etapo kovos sekė ir toliau – „Ąžuolas – Šildykis“ vyrai įveikė ir visas likusias etapo komandas. Kovoje su Klaipėdos „Kuršiai“ mūsiškiai išplėšė pergalę rezultatu 26:19,  o kovą su Šiaulių „BaltRex“ komanda užbaigė net 19 taškų pranašumu (33:14).

Po pirmojo turo „Ąžuolas“ tituluotas etapo nugalėju ir suminėje čempionato lentelėje pelnė 16 taškų. Antroje vietoje liko Šiaulių „BaltRex“ komanda (14 taškų), o trečioje Klaipėdos „Kuršiai“ (12 taškų).

Geriausiu „Ąžuolo“ komandos žaidėju čempionato I-ajame etape išrinktas Tapiwa Tsomondo, kuris prie komandos sudėties prisijungė šiais metais. Tapiwa Tsomondo žaidė įvairiuose regbio klubuose nuo gimtosios Zimbabvės iki Prancūzijos RC Aubenas Vals klubo, todėl jo tarptautinė patirtis ir sportinis rezultatyvumas neliko nepastebėtas ir buvo įvertintas čempionato atstovų.

Jeigu negalėjote dalyvauti šio etapo varžybose ir norėtumėte peržiūrėti čempionato pirmojo turo kovas, transliaciją rasite čia.

NAUJAS TRENERIS IR KOMANDOS SUDĖTIS

Nepaslaptis, jog pirmojo Lietuvos regbio-7 pirmenybių turo sėkmė susijusi su ypatingai džiugiomis „Ąžuolas – Šildykis“ komandos naujienomis. Pirmiausiai, į komandą sugrįžo buvęs komandos legionierius Shayne Macombe, tačiau šį kartą ypatingame amplua – jis tapo šio sezono R-7 vyrų komandos treneriu. Džiaugiamės, kad buvęs legionierius, šiemet dirbs vyrų R-7 komandos labui ir sėkmei. Shayne Macombe patirtis regbio sporte neginčyjama, nes jis ne tik atstovavo savo gimtinę Zimbabvės regbio rinktinėje, bet ir yra žaidęs pasaulio regbio čempionate San Franciske (JAV). „Ąžuolo“ žaidėjams tai ypatinga proga mokytis ir semtis patirties iš tokio aukšto lygio regbio profesionalo. Kartu su Shayne komandą treniruoja ir ilgametis klubo bendražygis Domantas Tautkus.

„Manau, kad vyrai puikiai padirbėjo, pasiekdami šią pergalę. Stengėmės atakuoti įvairiai ir išnaudoti kiekvieną pasitaikiusią galimybę atakuojant, kas ir lėmė laimėtą etapą. Esu patenkintas šiuo pasirodymu. Galiu pasakyti, kad Lietuvos regbio-7 lygis yra tikrai labai geras ir tas mane džiugina“, – kalbėjo „Ąžuolo-Šildykis“ treneris, Zimbabvės rinktinės narys Shayne‘as Makombe.

Be atsinaujinusios trenerių komandos, šį sezoną prie „Ąžuolo“ klubo prisijungė ir būrys naujų žaidėjų. Džiaugiamės savo komandoje turėdami regbio jaunimo rinktinės narį – Žilviną Muliuolį, buvusį Lietuvos rinktinės narį Aurimą Streckį bei naujų legionierių, kurie savo tarptautine patirtimi prisideda prie klubo augimo ir stiprinimo.

Prie komandos prisijungę Tapiwa Tsomondo bei Philip Wokorach jau spėjo apsiprasti Kaune ir neslepia džiaugsmo dėl šylančio oro bei jaukaus priėmimo į komandą. Naujieji komandos legionieriai turi svarbios tarptautinės patirties, kuri naudingai prisideda prie „Ąžuolas – Šildykis“ rezultatyvumo. „Stiprūs legionieriai suteikia naudos ne tik mums, bet ir varžovams. Be to, turime komandoje Lietuvos rinktinės narių, o stiprūs partneriai jiems padeda tobulėti“, – Shayne Macombe.

Su naujaisiais klubo žaidėjais bendruomenę supažindinsime jau netrukus, todėl nepamirškite sekti mūsų socialinių tinklų paskyrų: Facebook bei Instagram ir apie visas „Ąžuolo“ naujienas sužinokite pirmieji!

REGBIS-7 FINALINIS TURAS

Antrąjį R-7 čempionato turą „Ąžuolas“ pradėjo lyderių lentelės viršuje, todėl pagrindinė kova dėl čempionų vardo vyko tarp mūsų komandos, „Baltrex-Šiauliai“ ir Klaipėdos „Kuršiai“. Pirmiausiai, kartu su legionierių pagalba bei visos komandos užsidegimu 45:0 sutriuškinome Šiaulių „Šiauliai“ komandą bei po intensyvios kovos 21:17 palaužėme Vilniaus „Geležinį vilką“.

Pirmajame pusfinalyje susitikome su Šiaulių „BaltRex“ ekipa, o pergalė šioje kovoje užtikrino čempionų titulą. Kova buvo nelengva ir įtempta. Nors rungtynes pradėjome stipriai: du sėkmingi žeminimai ir realizacijos smūgiai, kuriuos atliko Tapiwa Tsomondo ir Philipas Wokorachas, visgi priešininkai ne tik nepasidavė, bet ir sugebėjo išlyginti rezultatą, o rungtynių baigtis sprendėsi pratęsime.

Pratęsimas žaidžiamas iki pirmųjų taškų, todėl „Ąžuolas-Šildykis“ nusprendė rizikuoti su gana tolimu baudos smūgiu, kuris buvo sėkmingas bei atnešė 2024 m. Lietuvos regbio-7 čempionų titulą (15:12).

„Pirmiausiai noriu padėkoti visiems žaidėjams, kurie rungtyniavo, taip pat visam štabui ir personalui, prezidentui Valdui bei visiems žmonėms, dirbantiems klube. Šis trofėjus yra labai malonus ir jis vainikuoja visą mūsų bendrą darbą“, – džiaugėsi „Ąžuolo-Šildykis“ treneris iš Zimbabvės Shayne‘as Makombe.

Finale teko pripažinti pralaimėjimą (28:15) Klaipėdos „Kuršiai“ komandai, tačiau šis pralaimėjimas neapkartino pergalės, kuri sugrįžo į Kauną po 18 metų pertraukos. Būtent Klaipėdos komanda tapo šio čempionato vicečempionais ir puošėsi sidabro medaliais, o Šiaulių „BaltRex“ iškovojo garbingus bronzos medalius. Geriausiu čempionato žaidėju išrinktas mūsų legionierius iš Ugandos Philipas Wokorachas.

Antrojo turo varžybų įrašus stebėkite čia.

Džiaugiamės tokia pergalinga 2024 m. sezono pradžia ir tikimės išlaikyti čempionų titulą artėjančiose sezono rungtynėse bei reguliariajame regbio sezone. Dėkojame už palaikymą ištikimiausiems gerbėjams, sirgaliams, rėmėjams ir visai Kauno regbio bendruomenei, kuri skatina mūsų komanda siekti aukščiausių rezultatų bei pergalių. Ačiū Jums!

Šaltiniai

  1. LRT.LT straipsnis Regbio-7 „Top“ lygos pirmajame etape – „Ąžuolo“ triumfas ir vicečempionų fiasco. Aktyvi nuoroda.
  2. LRT.LT straipsnis Nutrūko šiauliečių viešpatavimas Lietuvos regbyje – čempionu tapo „Ąžuolas“. Aktyvi nuoroda.