Kauno komanda RC „Ąžuolas“ sustiprėjo ir sulaukė rimto pastiprinimo. Besiruošiant Baltijos regbio „Top“ lygos trečiajam turui prie komandos prisijungė Zimbabvės regbio rinktinės narys Shayne’as Makombe.

Zimbabvės regbio rinktinė yra viena stipriausių Afrikoje. Šios šalies regbio-7 rinktinė yra ne kartą žaidusi pasaulio regbio-7 serijoje su stipriausiomis pasaulio komandomis. S. Makombe yra sužaidęs 28-erias rungtynes Zimbabvės regbio rinktinėje, o su regbio-7 komanda 2018 metais dalyvavo pasaulio čempionate San Franciske (JAV). Regbininkas pastaruosius trejus metus profesionaliai rungtyniauja Prancūzijoje. Prieš tai jis penkerius metus praleido kitoje regbio valstybėje – Pietų Afrikos Respublikoje (PAR), kuri taip pat garsėja senomis regbio tradicijomis.

Kol Prancūzijoje dėl pandemijos sustabdytas regbio čempionatas dar neatnaujintas S.Makombe nusprendė šį laiką išnaudoti Lietuvoje. Jis priėmė puikiai pažįstamo „Ąžuolo“ trenerio Lino Naujalio kvietimą prisijungti prie Kauno ekipos. Jis Kaune turėtų praleisti apie keturias savaites, nes vėliau turės grįžti į Prancūziją, kur rungtyniauja profesionaliai.

„Esu čia, kad perteikčiau savo regbio idėjas ir būčiau Kauno regbio komandos dalimi. „Ąžuolas“ yra labai įdomus ir daug žadantis klubas, todėl esu laimingas galėdamas dirbti su juo. Galimybė dirbti Kaune man bus naudinga ne tik dėl regbio, bet ir dėl asmeninio tobulėjimo“, – teigė S. Makombe.

Vos atvykęs į Lietuvą, Zimbabvės regbininkas puolė į darbą su „Ąžuolo“ komanda. Jis ėmė dalintis patirtimi ir patarimais treniruočių metu tiek sporto salėje, tiek stadione. Planuojama, kad jis sužais keletą Baltijos regbio „Top“ lygos rungtynių. Lietuvos regbis jam jau yra pažįstamas, nes jis yra viešėjęs Lietuvoje ir bendravęs su nemažai mūsų šalies žaidėjų. Shayne’as Makombe propaguoja bėgantį regbį, kuomet žaidėjas gali išreikšti save ir mėgautis žaidimu.

Regbininkas iškart pritapo Kauno komandoje, puikiai sutaria su ekipos senbuviais. „Profesionalus sportininkas, kuris labai rimtai dirba treniruočių metu ir gali patarti net treneriams“, – gyrė naujoką V.Monginas.

Šaltiniai:

  1. Portalas „Delfi.lt“

2. Autorius: Arūnas Karaliūnas „Laikinoji sostinė“ „Lietuvos rytas“