Baigėsi paskutinysis Lietuvos vyrų regbio 7 čempionato etapas, kurio metu vyko įnirtinga kova dėl bilieto į Europos regbio septynetų čempionatą. Nors didžiosios taurės metu netrūko įtampos, pakilimų bei nuopuolių Kauno „Ąžuolas – Šildykis“ komanda iš čempionato grįžo užtikrintai iškovoję trečiąją vietą ir pasipuošę bronzos medaliais.
PRIORITETAS 2022 – REGBIS 7

Šį sezoną Kauno „Ąžuolas – Šildykis“ regbio 7 čempionate dalyvavo po kelerių metų pertraukos. Į aikštelę sugrįžti buvo nuspręsta po to, kai komandos valdyboje sezono prioritetas atiteko būtent šio regbio tipo varžyboms. Noras stiprinti kauniečių gretas bei kompetencijas būtent septynetų formate, neabejotinai atveria ir platesnes įvairių turnyrų, čempionatų bei kitų varžybų galimybes, kurios yra būtinos klubo plėtrai.

Nors sugrįžimas į R-7 aikštelę, kur varžybos turi vos du kėlinius po septynias minutes, nebuvo lengvas, tačiau čempionatui buvo suformuotos net dvi komandos atstovaujančios Kauno „Ąžuolo“ vardą. Taip buvo siekiama atskleisti jaunų klubo žaidėjų potencialą, suteikiant jiems galimybę augti bei tobulinti regbio įgūdžius konkurencingoje varžybų aplinkoje. Pasak komandos valdybos, žaidėjų diversifikacija leidžia testuoti įvairius žaidimo derinius, formuoti stipresnius komandos sąstatus ir lengviau adaptuotis prie nenumatytų komandos pokyčių, pavyzdžiui traumų atveju.

Džiaugiamės, jog sugrįžimas į septynetų formatą yra paženklintas bronzos medaliais. Tai įrodo, jog Kauno „Ąžuolas – Šildykis“ yra nuolatos auganti, kintanti bei stipri komanda, kuri drąsiai kovoja dėl aukščiausių regbio pozicijų įvairiose lygose.

LIETUVOS VYRŲ REGBIO 7 DIDŽIOSIOS TAURĖS ETAPAS

Paskutiniame čempionato etape Kauno „Ąžuolas – Šildykis“ aikštelėje varžėsi keturis kartus, kur patyrė du pralaimėjus bei dvi pergales, kurių pakako užsitikrinti čempionato bronzą. Pirmosiose grupės varžybose prieš ypač konkurencingus bei techniškus RK „Geležinis vilkas“, Kauno ekipa sugebėjo palaužti priešininkus ir laimėti rezultatu 19:7. Vis dėlto, antrosios grupės varžybos prieš čempionato lyderių komandą „Baltrex – Šiaulai“ nebuvo sėkmingos. Kauno „Ąžuolas – Šildykis“ 12:19 nusileido šiauliečiams, kurie čempionų titulą gina jau septynis sezonus. Varžybos su „Baltrex – Šiauliai“ klubu visuomet būna pilnos iššūkių, reikalauja didžiausių pastangų, todėl džiaugiamės, kad neleidome priešininkams pasiekti lengvos pergalės ir parodėme stiprius įgūdžius gynyboje.

Pusfinalio rungtynėse prieš Šiaulių „Vairas – Kalvis – Jupoja“ pritrūko sėkmės. Daugiau nei pusę kėlinio, apie keturias minutes neiškovojome kamuolio ir tai turėjo didžiausią įtaką rezultatų lentelei, kuri kovos pabaigoje 26:12 šypsojosi priešininkų naudai. Varžybų metu žaidėme pernelyg emocingai ir tai trukdė susikaupti, atkovoti kamuolį bei pelnyti lemiamus taškus.

Po pralaimėjimo „Vairo“ ekipai dėl trečiosios vietos kovojome su Vilniaus „VRA – Tomosta“, kur atidavėme visas jėgas ir įrodėme, kad esami verti Lietuvos vyrų regbio 7 didžiosios taurės medalio. Rungtynėse pelnėme net 29 taškus, užnugaryje vos su 5 taškų įskaita palikdami Vilniaus regbio akademijos atstovus.

KOMANDOS SUDĖTIS

Išskirtinai šio čempionato metu Kauno „Ąžuolas – Šildykis“ sudėtį papildė ir naujas žaidėjas – Samoa kilmės žaidėjas Nu’u Junior NU’U. Žaidėjas prie kauniečių prisijungė baigęs sezoną Prancūzijos klube „FLOIRAC“, kuriame rungtyniauja centro pozicijoje. Komentuodamas apie rungtynių eigą bei rezultatyvumą Nu’u Junior NU’U pabrėžė, jog čempionato etapą „Ąžuolas – Šildykis“ pradėjo puikiai, demonstruodamas tokį žaidimą, kokį ir norėjo. Vis dėlto, antrosios varžybos buvo alinančios, todėl nepavyko išlaikyti stiprios komandos struktūros ir užsitikrinti pergalės. Prisijungęs prie komandos žaidėjas atviravo, jog „Ąžuolas – Šildykis“ žaidžia ypač greitai, todėl rungtyniauti tokiu tempu jam buvo šiek tiek neįprasta ir netgi sudėtinga. Visas žaidėjo rungtynių įžvalgas galite peržiūrėti čia.

Geriausiu kauniečių komandos čempionato etapo žaidėju buvo išrinktas Shingirai Bobby Katsvere, kuris prie klubo taip pat prisijungė tik šį sezoną. Zimbabvės nacionalinę R-7 ir XV rinktines atstovaujantis Shingirai puikiai įsiliejo į komandą ir pripildė „Ąžuolas – Šildykis“ pergales ypač naudingais taškais.

Pasibaigus čempionatui, „Ąžuolas – Šildykis“ komanda pradeda pasiruošimą artėjančiam Baltijos regbio „Top“ lygos sezonui, kurį organizuoja Lietuvos regbio federacija. Plačiau apie artėjantį lygos sezoną jau visai netrukus!