Šiemet po trejų metų pertraukos atnaujintas Lietuvos moterų regbio čempionatas, kurio pirmasis turas vyko praėjusį sekmadienį Kaune. Šiam čempionatui susibūrė net keturi Lietuvos regbio klubai: Kauno „Ąžuolo“, Vilniaus „Geležinio vilko“ bei Šiaulių „Vairo“ ir „Baltrex“ moterų komandos. Paskutinį kartą moterų čempionatas vyko 2018 metais ir jame iš viso dalyvavo 6 moterų ekipos, iš kurių dvi buvo kaimyninės Lenkijos ekipos.

Pirmo Lietuvos čempionato turo nugalėtojomis tapo visas tris pergales iškovojusios „Ąžuolo“ regbininkės. Lino Naujalio treniruojamos turnyro šeimininkės 25:7 nugalėjo „Geležinį vilką“, rezultatu 46:0 pranoko „Baltrex“ ir 43:7 įveikė Šiaulių „Vairą“.

Lietuvos regbio federacijos (LRF) prezidentas Irmantas Kukulskis teigė, jog: „šie metai tapo tikru sprogimu moterų regbyje. Net keturi klubai surado tiek žmogiškųjų, tiek finansinių resursų ir surinko merginų komandas, dalyvaujančias Lietuvos čempionate. Šiais metais pirmą kartą istorijoje subūrėme Lietuvos merginų jaunimo rinktinę, kuri dalyvavo Europos čempionate. Tikimės, kad moterų regbio populiarumas tik augs. Tai olimpinė sporto šaka ir ji sparčiai populiarėja visoje Europoje, tuo pačiu ir Lietuvoje“.

Tuo tarpu oficialiame pranešime spaudai LRF generalinė sekretorė ir Lietuvos moterų rinktinės vadovė Austėja Minkevičiūtė pabrėžė, jog susidomėjimas moterų regbiu auga, tačiau būtina skatinti sportininkių motyvaciją sporto ir skirti kuo išteklių, kad merginos galėtų tobulintis ir siekti aukštų rezultatų: „Jeigu skaičiuosime ir pačias mažiausias mergaites, žaidžiančias nekontaktinį regbį, šiuo metu Lietuvoje jau turime virš šimto reguliariai treniruotes lankančių ir žaidžiančių regbininkių. Tikimės, kad artimiausiu metu komanda bus suburta ir Marijampolėje. Suvalkijos sostinėje dirba entuziastinga trenerė, kurios auklėtinės šįkart papildė Kauno komandą. Plungėje yra perspektyvių regbininkių, kurios treniruojasi kartu su vaikinais ir sustiprino Šiaulių komandas. Klubai mato vis didėjantį merginų susidomėjimą regbiu ir tai jiems suteikia motyvacijos burti atskiras merginų komandas. Lietuvos regbio federacija taip pat skiria vis didesnį dėmesį moterų regbiui. Siekiame, kad prieš Europos čempionatus moterų ir merginų rinktinėms būtų rengiamos kokybiškos treniruočių stovyklos, kad rinktinės dalyvautų kuo daugiau tarptautinių turnyrų. Tai padės įgyti trūkstamos patirties ir tikimės, kad gerės mūsų regbininkių rezultatai ir tarptautinėje arenoje“.

Lietuvos moterų regbio čempionato pirmojo turo rezultatų lentelė:

Kauno „ĄžuolasVilniaus „Geležinis vilkas“Šiaulių „Vairas“Šiaulių „Baltrex“TaškaiVieta
Kauno „Ąžuolas“x25:743:746:091
Vilniaus „Geležinis vilkas“7:25x19:727:572
Šiaulių „Vairas“7:437:19x17:053
Šiaulių „Baltrex“0:465:270:17x34

Antrasis Lietuvos čempionato turas vyks spalio 10 d. Vilniuje, o Lietuvos čempionės paaiškės trečiame ture spalio 16 d. Šiauliuose. Sveikiname „Ąžuolietes“ ir linkime sėkmes ateinančiuose turuose.

Įsimintiniausios rungtynių akimirkos

Nuotraukų autoriai:

  1. V. Jevtušenkienė.

Šaltiniai:

  1. Portalas „lrt.lt“
  2. Portalas „15min.lt“