Kaune net du sekmadienius iš eilės vyko įtemptos regbio varžytuvės – Lietuvos regbio taurė pavadinta Dariaus ir Girėno vardu. Ši istorinė Lietuvos regbio taurė Kauno „Ąžuolo“ iniciatyva atkurta po daugiau nei 10-ies metų petraukos, o jame nepabūgusios vėsaus bei žvarbaus oro rungėsi net penkios regbio ekipos iš Kauno, Šiaulių, Vilniaus bei Plungės. Išskirtinė lėktuvo formos taurė iškeliavo į Vilnių kartu su turnyrą laimėjusiais RK „Geležinis vilkas“ regbininkais.
REGBIO TAURĖ SURENGTA PO DAUGIAU NEI 10-ies METŲ PETRAUKOS

Nors pirmoji S. Dariaus ir S. Girėno vardo regbio taurė įvyko dar 1964 m. ir reguliariai tęsėsi net 48 kartus iki pat 2012 m., vėliau taurės tradicijos Lietuvoje nutrūko… Šiais metais Kauno „Ąžuolo“ regbio valdyba ir komanda nusprendė imtis darbų ir atkurti šią gražią bei istoriškai reikšmingą iniciatyvą, nes Lietuvoje vis dar stinga aiškių regbio taurės bei čempionato strategijų.

„Ąžuolo“ komanda savarankiškai planavo taurės varžybas ir patys atliko visus organizacinius darbus: kvietė komandas, planavo varžybų formatą bei grafiką ir padedami komandos draugo skulptoriaus Mykolo Domo Malinausko užtikrino, kad taurės laimėtojams būtų įteiktas išskirtinis trofėjus – įžymiojo „Lituanica“ lėktuvo formos taurė. Taurė taps pereinamuoju prizu, kurį kiekvienais metais įteiks vis naujiems S. Dariaus ir S. Girėno regbio varžytuvių nugalėtojams.

Klubo prezidentas Valdas Monginas džiaugiasi, jog „Ąžuolo“ komandą sudaro įvairiapusės asmenybės, kurias jungia meilė regbiui: „esame ne tik sportininkai, todėl daugelis žaidėjų prie klubo veiklos prisideda kaip tik gali: savo amatais, įžvalgomis, burdami regbiui neabejingą bendruomenę ar tiesiog atiduodami visą savo širdį bei pastangas regbio aikštėje!“ – sakė jis.

Pastangos atsipirko su kaupu – kovo 26 dieną startavo pirmasis regbio taurės etapas, o praėjusį sekmadienį komandos rungėsi jau finaliniame varžybų ture, po kurių buvo paskelbtas regbio taurės nugalėtojas. Turnyre iš viso varžėsi penkios komandos: Kauno „Ąžuolas“, RK „Geležinis Vilkas“, Vilniaus regbio akademija, Plungės „Perkūnas“ bei Šiaulių „Baltrex – dubleriai“.

iteikta-dariaus-ir-gireno-regbio-taure-rc-azuolas
NAUJAS VARŽYBŲ FORMATAS

Sėkmingoms regbio taurės sugrįžtuvėms užtikrinti, buvo labai svarbu pasirinkti ir tinkamą turnyro formatą. Labiausiai norėjosi surengti vyrų R-15 turnyrą, tačiau Kauno „Ąžuolui“ organizuojant Dariaus ir Girėno regbio taurę teko susidurti su keliais iššūkiais: daugelis komandų po žiemos į varžybas dar negalėjo sukviesti pilno sąstato R-15 komandų, kiti komandų žaidėjai dalyvavo Lietuvos rinktinės varžybose prieš Čekiją bei Švediją.

iteikta-dariaus-ir-gireno-regbio-taure-rc-azuolas

Kauno „Ąžuolas“ komanda į šiuos iššūkius pažvėlgė išradingai ir nusprendė į regbio aikštę sukviesti po 10 žaidėjų iš kiekvienos komandos. Vienerios rungtynės turėjo du neilgus kėlinius ir iš viso truko 25 minutes. Abiejuose turuose, kiekviena komanda privalėjo sužaisti po vienerias rungtynes su kiekviena priešininkų komanda.

Rezultatams apskaičiuoti buvo taikoma suminė taškų apskaita – už laimėtas varžybas skiriami 3 taškai, baigus lygiosiomis kiekvienai komandai skiriama po 2 taškus, o pralaimėjusiai komandai skiriamas 1 taškas.

Turnyro nugalėtojai renkami susumavus abiejų turų taškų sumą.

AIKŠTĖJE DOMINAVO JAUNIMAS

Nors turnyrui pasirinktas ankstyvasis pavasaris dar nelepino patraukliais ir šiltais orais, norėta, kad komandos galėtų išmėginti savo jėgas ir pasitreniruotų kovose dar iki prasidedant reguliariajam 2023 m. regbio sezonui. Iš tiesų, komandos nepabijojo žvarbių, vėjuotų orų ir nuo drėgmės ypatingai slystančios regbio dangos ir į regbio taurės varžybas atvyko nusiteikusios itin kovingai. Įdomu, jog Dariaus ir Girėno regbio taurė subūrė ypač didelį jaunų regbio žaidėjų skaičių. Taurės varžybos buvo svarbios ir komandų vadovams bei treneriams, kurie varžybų aikštėleje didžiausią minučių skaičių leido varžytis būtent jauniesiems žaidėjams, taip siekdami atskleisti jų motyvaciją bei stipriąsias puses. Galima teigti, jog būtent jaunieji žaidėjai dominavo šio turnyro aikštėje.

iteikta-dariaus-ir-gireno-regbio-taure-rc-azuolas

Džiaugiamės, kad jaunimas, antrų komandų ar klubų sporto mokyklų auklėtiniai demonstavo savo potencialą pagrindinėse pozicijose ir nei kiek nenusileido regbio senbūviams!

iteikta-dariaus-ir-gireno-regbio-taure-rc-azuolas
iteikta-dariaus-ir-gireno-regbio-taure-rc-azuolas
PIRMOJO DARIAUS IR GIRĖNO REGBIO TAURĖS TURO APŽVALGA

Pirmasis regbio turas truko daugiau nei keturias valandas ir jame iš viso sužaistos net 10 rungtynių. Kiekviena komanda aikštėje rungėsi po keturis kartus, o turnyro etapas baigėsi susumavus visų pergales bei pralaimėjimus.

Pirmieji į kovą stojo RC „Ąžuolas“ regbininkai, kuriuos šį sezoną treniruoja pasaulinio lygio regbio treneris Deonas Kayseris. Visgi šioje kovoje Kauniečiai 7:19 nusileido Vilniaus „Geležinis Vilkas“. Kitos trys kovos RC „Ąžuolas“ regbistams buvo pergalingos: 36:7 įveikėme Plungės „Perkūnas“, 32:0 Vilniaus regbio akademijos bei 36:7 Vilniaus „Baltrex – Dubleriai“ komandas. Trys pergalės ir vienas pralaimėjimas pirmojo turo etape „Ąžuolui“ užtikrino antrąją turnyrinės lentelės vietą ir 10 taškų. Kauniečiai vos dviem taškais nusileido be pralaimėjusių pirmajame ture žaidusiems Vilniaus „Geležinis Vilkas“.

RK „Geležinis Vilkas“ tapo pirmojo etapo nugalėtojais: 19:7 nugalėjo „Ąžuolą“, 28:12 įveikė „VRA“, 14:5 Plungės „Perkūną“ ir 26:24 Vilniaus „Baltrex – dublerius“. Turnyrinėje lentelėje vilkai gavo didžiausią galimą taškų skaičių – 12 taškų.

iteikta-dariaus-ir-gireno-regbio-taure-rc-azuolas

Antroji turnyrinės lentelės vieta atiteko RC „Ąžuolas“ (10 taškų), trečioji Plungės „Perkūnui“ (8 taškai), ketvirtoji Vilniaus regbio akademijai (6 taškai) bei penktoje vietoje atsidūrė Šiaulių „Baltrex – dubleriai“ (4 taškai).

iteikta-dariaus-ir-gireno-regbio-taure-rc-azuolas
iteikta-dariaus-ir-gireno-regbio-taure-rc-azuolas
iteikta-dariaus-ir-gireno-regbio-taure-rc-azuolas
REGBIO TAURĖS ATOMAZGA

Balandžio 2 d. lauke termometrų stulpeliams rodant vos 3 laipsnius komandos rinkosi jau į antrąjį taurės etapą. Į antrąjį turą neatvyko Vilniaus regbio akademijos regbininkai, todėl teko perplanuoti varžybų grafiką ir kiekviena komanda aikštėje varžėsi ne po keturis, o tik po tris kartus.

Šis turas buvo itin sėkmingas Kauno „Ąžuolo“ regbininkams, kurie žaidė be pralaimėjimų: pirmoje kovoje 19:7 įveikė „Baltrex – Dublerius“, 29:0 triuškinančiai laimėjo prieš Plungės „Perkūną“ ir finalinėje regbio taurės kovoje 19:15 nugalėjo RK „Geležinis Vilkas“. Iš viso antrajame ture „Ąžuolas“ surinko 12 taškų, kadangi papildomi 3 taškai, kaip ir visoms kitoms komandoms buvo skirti už neįvykusią kovą su VRA komanda.

iteikta-dariaus-ir-gireno-regbio-taure-rc-azuolas
iteikta-dariaus-ir-gireno-regbio-taure-rc-azuolas

Susumavus abiejų turų turnyrines lenteles, tiek „Ąžuolas“, tiek „Geležinis Vilkas“ turėjo po 22 turnyrinius taškus, todėl renkant taurės nugalėtojus reikėjo papildomai vertinti „Ąžuolo“ ir „Geležinio vilko“ tarpusavio kovų taškų sumas. Kovose su „Geležinis vilkas“, RC „Ąžuolas“ surinko 26 taškus (7+19), o  vilkai iš viso surinko 34 taškus (19+15). Tai lėmė 8 taškų deficitą Kauniečiams ir garbingą pergalę Vilniaus „Geležinis vilkas“ komandai. Dariaus ir Girėno regbio taurės trofėjus iškeliavo į Vilnių ir regbio klubo „Geležinis Vilkas“ būstinėje puikuosis iki kitų metų turnyro.

Sveikiname RK „Geležinis Vilkas“ tapus taurės nugalėtojais ir linkime didžiausios sėkmės 2023 m. reguliariajame regbio sezone!

iteikta-dariaus-ir-gireno-regbio-taure-rc-azuolas
iteikta-dariaus-ir-gireno-regbio-taure-rc-azuolas
iteikta-dariaus-ir-gireno-regbio-taure-rc-azuolas
APDOVANOJIMAS UŽ REGBIO NUOPELNUS

Norime pasidžiaugti, jog S. Dariaus S. Girėno regbio taurės apdovanojimų metu buvo įteiktas ir ypatingas apdvonojimas už regbio nuopelnus. Į finalinio turo varžytuves atykęs Lietuvos regbio fedaracijos atstovas už viso gyvenimo nuopelnus regbio sportui, II-ojo laispnio apdovanojimą įteikė regbio treneriui, teisėjui ir šios sporto šakos puoselėtojui Vidmantui Valiui.

iteikta-dariaus-ir-gireno-regbio-taure-rc-azuolas
iteikta-dariaus-ir-gireno-regbio-taure-rc-azuolas
NUOŠIRDI PADĖKA

Kauno regbio klubas „Ąžuolas“ ypatingai džiaugiasi galėjęs atkurti ir surengti šį svarbų regbio bendruomenės renginį. Tariame didžiulį AČIŪ visiems turnyro dalyviams ir tikimės susitikti ateinančiuose regbio bendruomenės įvykiuose bei renginiuose.

Dėkojame komandos nariui Mykolui už laiką, kurį jis skyrė taurės trofėjui sukurti. Tai tikrai viena įspūdingiausių rankų darbo taurių, kurias yra tekę matyti sporto padangėje.   

Atskirą padėką norime tarti Kauno regbio veteranams bei SM „Gaja“ regbio auklėtinių tėveliams, kurie kooperavosi ir abiejų turų metu rūpinosi, kad žaidėjai bei sirgaliai nesušaltų bei visus vaišino pačių virta sriuba bei karšta arbata.

O didžiausią AČIŪ tariame mažiesiems SM „Gaja“ regbininkams, kurie visų varžybų metu padėjo teisėjauti ir buvo patys geriausi varžybų arbitrai padėję pagrindiniams teisėjams užtikrinti varžybų tvarką bei taisykles!

Įdomiausios S.Dariaus ir S.Girėno vardo taurės finalinio turo rungtynių ištraukos ir interviu.