2021-09-25 prasidėjo Baltijos regbio „Top“ lygos finalo kova. Antrus metus iš eilės finale dėl aukso medalio varžosi Kauno „Ąžuolas“ ir „Baltrex-Šiauliai“. Abi komandos į finalą pateko įveikusios stiprius priešininkus pusfinalio kovose: Kauniečiai įveikė Uogrės „Livonia” (Latvija), o Šiauliečiai atėmė kito savo miesto klubo „Vairas-Kalvis-Jupoja” viltis kautis finale. Įdomu ir tai, jog tituluočiausias šalies klubas, net 32 kartus Lietuvos čempiono vardą iškovojęs „Vairas” į finalą nepateko jau antrus metus iš eilės. Pernai juos įveikė Kauno „Ąžuolas“.

Pirmosios finalo rungtynės buvo ypač permainingos ir visą rugtynių laiką komandos žaidė labai atkakliai. „Ąžuolo“ regbininkai rungtynes pradėjo dvejais žeminimais bei po realizuotų smūgių pirmavo 14:0. Vis dėlto, dar iki pirmojo kėlinio pabaigos „Baltrex“ komanda persvėrė rezultatą 17:14. Antrasis kėlinys taip pat buvo įtemptas ir permainingas, kauniečiai vėl buvo įsiveržę į priekį rezultatu 19:17, tačiau šiauliečiai vėl atsakė rezultatyviomis atakomis. Visa tai lėmė, jog čempionų titulą ginantys „Baltrex“ regbininkai laimėjo pirmas finalo rungtynes rezultatu 34:24. Tačiau dar laukia antrosios finalo rungtynės, po kurių paaiškės „Top“ lygos čempionai. Čempionų titulą lems bendrą abiejų rungtynių taškų persvara.

Geriausiu rugtynių žaidėju pripažintas 10-oje pozicijoje žaidęs Eimantas Bagarauskas. Priešininkų ekipos geriausiu žaidėju išrinktas „Baltrex“ komandos kapitonas Vytaras Bloškys. Taip pat Kauno ekipos komandos kapitonas Tautvydas Mažylis „Baltrex“ komandos kapitonui įteikė ir Vienybės skydą, kurio šį kartą žaisdamas namuose RC „Ąžuolas“ neapgynė. Šį simbolinį skydą sukūrė skuptorius ir „Ąžuolas“ komandos žaidėjas Mykolas Malinauskas.

Kalbėdamos apie rungtynes ir jų baigtį abi komandos turėjo nemažai komentarų, pagyrų bei pastabų tiek sau, tiek kitiems. Kalbėdamas apie tokią rungtynių baigtį „Ąžuolo“ treneris Linas Naujalis pripažino: „Prieš atsakomąsias rungtynes reiks pažiūrėti ką darai blogai ir susitvarkyti. Šiandien neturėjome standartinių padėčių, kur galvojau, kad būsim stipresni už varžovus. Darėme ir kitų klaidų – nekomunikavome, grumtynėse turėjome iššūkių. Tai tokie dalykai, nuo kurių prasideda regbis. To mums trūko ir dėl to turėjome daugiau gintis“.

L.Naujalis dar pridūrė, jog „Baltrex“ yra pilnavertė ir visapusiška komanda, kuri turi geriausią balansą lygoje: „Net neabejoju, kad varžovai, lyginant su praėjusiais metais, dar labiau sustiprėjo. O mes daug dirbome prie pagrindų – kamuolio pagavimo ir perdavimo – bei klaidų kiekio mažinimo. Panašu, jog pastarąjį susimažinome, tiesiog duodame sau galimybę daugiau laiko žaisti kokybiškesnį regbį. Čia ir bus pats įdomumas. Todėl negaliu sulaukti šeštadienio, noriu pažiūrėti, kur esame ir kaip permainos atsispindės žaidime“. Taip pat, RC „Ąžuolo“ treneris apgailestavo, jog reguliariajame sezone tarpusavyje „Ąžuolas“ ir „Baltrex“ nebuvo susitikę, todėl buvo sunku analizuoti ir numatyti priešininkų stiprybes bei silpnybes.

Tuo tarpu „Baltrex“ žaidžiantysis treneris Vytaras Bloškys teigė: „Kaip ir tikėjomės, pirmos rungtynės buvo sunkios. Atsakomosiose rungtynėse po savaitės reikia tikėtis to paties. Neturime daug laiko ištaisyti klaidas. Varžovai irgi analizuos savo klaidas ir manau, kad atsakomosiose rungtynėse bus tokia pat klampi kova. Per daug klydome ir savo aikštės pusėje darėme tai, ko neturėtume daryti. Žaidėm emocingai ir dėl to prisidarėme klaidų. Praleidome du greitus žeminimus. Džiaugiuosi, kad pavyko pakilti ir pasiekti teigiamą rezultatą“.

Praėjusiais metais čempionai paaiškėjo po vienerių finalo rungtynių. Jas „Baltrex“ laimėjo rezultatu 53:7. Šiemet „Top“ lygos čempionai paaiškės po antrųjų finalo rungtynių spalio 2 dieną Šiauliuose.

Svarbiausios trenerių ir žaidėjų įžvalgos po rungtynių

Įsimintiniausios rungtynių akimirkos

Nuotraukų autoriai:

  1. Mantas Daškevičius (DIEM sporto fotografija)

Šaltiniai:

  1. Portalas „Delfi.lt“
  2. Portalas „15min.lt“
  3. Portalas „Respublika.lt“