Šeštadienį vyko Baltijos regbio „Top“ lygos atsakomieji pusfinalio susitikimai. Namų stadione Kaune, dėl vietos finale ryžtingai kovojęs „Ąžuolas“ įveikė Latvijos ekipą (34:33), tačiau lemiamas baudos smūgis buvo nesėkmingas. Pirmą kartą po dviejų itin sėkmingų sezonų, Kauno „Ąžuolo“ finale neišvysime.

Nors visą reguliarųjį sezoną „Ąžuolas“ žaidė be pralaimėjimų, pusfinalio susitikimuose komanda patyrė itin stiprų „Livonia“ klubo pasipriešinimą. Pirmąsias pusfinalio rungtynes išvykoje Kauniečiai pralaimėjo vos dviejų taškų skirtumu, todėl norint patekti į finalą, šias namų rungtynes reikėjo ne tik laimėti, bet ir užsitikrinti didesnę nei dviejų taškų persvarą prieš varžovus. Vis dėlto, po dviejų pusfinalio rungtynių  Kauno „Ąžuolas“ liko su vos vieno taško deficitu, todėl Baltijos regbio „Top“ lygos finale kausis dėl bronzos medalio, o Garkalnes „Livonia“ (Latvija) komanda pirmą kartą žengs į finalą.

DAUG ŽADANTI RUNGTYNIŲ PRADŽIA

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Ąžuolas“. Vos 4-ąją min. Naglis Dunčikas išvedė „Ąžuolą“ į priekį 7:0. Vėliau svečiai rezultatą išlygino, o kauniečiai atsakė sėkmingais realizacijos, baudų bei Domantas Bagužio ir Tautvydas Mažylio žeminimais. Kėlinys sėkmingai baigėsi Kauno „Ąžuolo“ ekipai, kurie pirmavo ir turėjo net 12 taškų persvarą (25:13).

KVAPĄ GNIAUŽIANTI RUNGTYNIŲ PABAIGA

Antrajį kėlinį Garkalnes „Livonia“ pradėjo žeminimu, tačiau patyrė nesėkmę atliekant realizacijos smūgį. Skirtumui mažėjant iki 7 taškų (25:18), „Ąžuolas“ nedvejodamas naudojosi galimybe rinktis taškus baudų smūgiais. Du Eimanto Bagarausko baudos smūgiai atitolino priešininkus. Kėlinio viduryje „Ąžuolas“ ir vėl turėjo 13 taškų persvarą (31:18), kuri leido jaustis užtikrinčiau.

Visgi „Livonia“ neleido asikvėpti ir sugėbėjo dar du kartus prasilaužti pro kauniečių gynybą. Sušlubavusi „Ąžuolo“ gynyba ir klaidos, leido Latvijos ekipai priartėti ir sumažinti atsilikimą iki minimumo (34:33), kurio nebūtų pakakę „Ąžuolui“ siekiant prasibrauti į finalą. Toks rezultatas švieslentėje pasirodė beveik prieš pat rungtynių pabaigą, todėl Kauniečiams neliko nieko kito tik rengti lemiamą ataką. Ji baigėsi latvių pražanga bei galimybe E. Bagarauskui išplėšti pergalę ir bilietą į finalą baudos smūgiu, kuris buvo atliekamas iš pakankamai patogios padėties. Vis dėlto, spyris nebuvo tikslus, o tai reiškė viena – kelialapis į Baltijos Lygos „Top“ lygos finalą atiteko Garkalnes „Livonia“. Latviai iš džiaugsmo ėmė šėlti aikštėje. Tuo tarpu „Ąžuolo“ regbininkai susiėmę už galvų krito regbio aikštėlėje. Ištikima kauniečių sirgalių armija išdidžiai plojo Kauno komandos žaidėjams dėkodama už kova iki paskutinių sekundžių.

Ąžuolo“ treneris Linas Naujalis pabrėžė, jog „Ko gero, pritrūko sėkmės. Būtų paskutinis spyris tikslus, viskas baigtųsi kitaip. Iš tiesų 60-70 min. turėjome rungtynių kontrolę, bet varžovai kantriai mus vijosi ir pasivijo. Gynyboje šįkart „šlubavome“. Puolimas buvo neblogas, bet gynyba turėjo būti tvirtesnė. Reikės padirbėti ir judėti pirmyn. Sieksime parodyti charakterį mažajame finale.“

„Tai buvo labai įtempta akimirka. Suprantu, koks spaudimas slėgė žaidėją paskutinio smūgio metu. Abu klubai nenorėjo, kad viskas spręstųsi paskutiniu baudos smūgiu. Tiesiog turėjome išnaudoti savo šansus. Stengėmės stabdyti „Ąžuolo“ lyderius, kurie visada sukelia daug problemų, bet per pirmąsias 20 min. to padaryti nepavyko. Mums trūko traumuoto lyderio Donovano Du Randto, bet tai tėra tik vienas žaidėjas. Kiti žaidėjai turėjo įrodyti, kad yra verti vilkėti „Livonia“ marškinėlius. Šįkart turėjome kitus lyderius.“, – teigė „Livonia“ treneris Mattas Pallas.

Baltijos regbio „Top“ lygos finalas bus žaidžiamas spalio 22 dieną Tą pačią dieną vyks akistata ir dėl bronzos medalių. Finale susitiks labiausiai tituluotas Lietuvos regbio klubas Šiaulių „Vairas-Kalvis-Jupoja“ ir Garkalnes „Livonia“ (Latvija) komanda, o dėl bronzos medalio vyks akistata tarp Kauno „Ąžuolo“ ir Šiaulių „Baltrex“ klubų.

Nuotraukų autorius

  1. Turiufotika