Išskirtinė Baltijos regbio „Top“ sezono atomazga prasidėjo tarp praėjusių metų finalininkų – Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“ ir Kauno „Ąžuolo“. Šį kartą komandos susitiko atkaklioje kovoje dėl bronzos medalio. Mažasis Baltijos „Top“ lygos finalas vyko Kaune, kuriame pergalę visgi iškovojo ir šventė ne Kauno „Ąžuolas“.
NEPALAUŽIAMA KAUNIEČIŲ DVASIA REGULIARIAJAME SEZONE

Kauno „Ąžuolas“ Baltijos regbio „Top“ lygos reguliarujį sezoną pradėjo ambicingai – nei karto nenusileido priešininkams ir be pralaimėjimų žengė net septynis kartus iš eilės. Tai tapo iš tiesų veržliu pareiškimu siekiant nutraukti Šiaulių dominavimą šalies regbyje.

Vis dėlto, pusfinalio kovoje išvykoje prieš Latvijos „Livonia“, kauniečiai suklupo. Pirmą kartą vos dviejų taškų deficitą turėjęs „Ąžuolas“ nusileido „Livonia“ regbistams. Atsakomose pusfinalio rungtynėse, kurios vyko namų stadione, „Ąžuolas“ sukaupęs visas jėgas atkakliai varžėsi dėl kelialapio į finalą. Nors priešininkus įveikė, tačiau to nepakako ir kauniečiai liko su vos vieno taško deficitu, todėl pirmą kartą po dviejų itin sėkmingų sezonų, kelialapis į finalą atiteko Latviams.

PRAĖJUSIŲ METŲ FINALININKAI – MAŽAJAME FINALE

Dvejus pastaruosiuos sezonus Baltijos regbio „Top“ lygos finaluose vyko akistata tarp Kauno „Ąžuolo“ ir Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“. Šiemet komandų akistata buvo kiek kitokia – jos susutiko mažajame finale, kur važėsi dėl bronzos. Abiems komandos tokia lygos atomazga reiškė prarastą lygos nugalėtojo titulą, todėl komandos besąlygiškai troško vienintelio laisvo trofėjaus – bronzos medalio.

Fortūna šiais metais lydėjo šiauliečius. „Baltrex-Šiauliai“ šventė pergalę 39:22 (29:17), o reguliariojo lygos sezono lyderis „Ąžuolas“ liko be apdovanojimų.

 „Tai yra tikros tragedijos. O varžybos vienos yra laimimos, kitos pralaimimos, čia tragedijos nebus, – kalbėjo „Ąžuolo“ treneris Linas Naujalis. – Šiame sezone visi stipriai paaugome ir įgavome daug patirties. Pajutome, kad neprofesionalai žaidėjai sunkiai gali „ištempti“ visą sezoną. Manau, kad Lietuvos regbiui reikia daugiau dėmesio skirti mokslinei analizei, kad būtų galima įvertinti krūvius žaidėjams. Bet kokiu atveju, „Ąžuolas“ turėjo nuostabų sezoną. Judėsime toliau.“

ATAKA – KONTRATAKA – ATAKA

Vos prasidėjus mažojo finalo varžyboms, Kauniečiai pradėjo stipriomis ir rezultatyviomis atakomis. Pirmojo kėlinio pradžioje Kauno „Ąžuolas“ atliko du sėkmingus žeminimus bei realizacijos smūgius, todėl iš karto įsiveržė į priekį rezultatu 14:0.

Įpusėjus pirmajam kėliniui „Baltrex-Šiauliai“ ėmėsi kontratakų, kurios leido šiauliečiams įsiveržti 22:17, o kėlinio pabaigoje padidinti taškų persvarą net iki 29:17. Dar daugiau atakų surengę šiauliečiai vėliau pirmavo ir 36:17.

Visų rungtynių metu vyravo stipri atakų dvasia ir noras pelnyti daugiau taškų, todėl varžybose netrūko grumtynių, baudos smūgių. Be to, būtent „Baltrex-Šiauliai“ komandos baudos smūgis ir užtvirtino galutinį varžybų rezultatą švieslentėje 39:22. „Ąžuolui“ sėkmingiau pradėjus rungtynes, visgi nepavyko atremti priešininkų atakų ir bronzinės pergalės skonis šį sezoną atiteko „Baltrex-Šiauliai“ komandai.

Šiauliečių treneris Žygimantas Radžius taip pat pabrėžė, „kad po ilgo sezono su regbiu-7, daugelis žaidėjų negali atlaikyti viso „Top“ lygos sezono“.

Geriausiais mažojo finalo žaidėjais pripažinti Tautvydas Krasauskas („Ąžuolas“) ir Matas Miežys („Baltrex-Šiauliai“).

2022 m. BALTIJOS REGBIO „TOP“ LYGOS REZULTATAI

„Top“ lygoje šį sezoną rungtyniavo aštuonios komandos iš Lietuvos bei Latvijos. Sveikiname Šiaulių „Vairo-Kalvio-Jupojos“ komandą triumfavus šių Baltijos regbio „Top“ lygos sezone ir tapus 2022 m. sezono čempionais. Bendra 2022 m. Baltijos regbio „Top“ lygos sezono rezultatų lentelė pateikiama žemiau.

VietaKlubas
1
2
3
4
5
6
7
8
Šiaulių „Vairas-Kalvis-Jupoja“
Uogrės „Livonia“
Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“
Kauno „Ąžuolas“
Vilniaus „Geležinis vilkas“
Šiaulių „Šiauliai“
Latvijos „Miesnieki-Kekava“
Vilniaus regbio akademija

Norime pasidžiaugti, jog Baltijos „Top“ lygos 2022 m. rezultatyviausių žaidėjų lentelėse puikuojasi ir nemažai Kauno „Ąžuolo“ žaidėjų vardų: Eimantas Bagarauskas, Paulius Sugintas, Siphathisene Ayanda Bongu Dube.

Eimantas Bagarauskas puikuojasi pirmojoje „Top Scorer“ lentelės vietoje, nes šį sezoną kamuolio prispaudimą įskaitiniame plote atliko net penkis kartus. Bendrojoje rezultatyviausių žaidėjų lentelėje Eimantas Bagarauskas yra surinkęs net 125 taškus. Pernai Eimantas taip pat puikavosi rezultatyviausių žaidėjų lentelėje ir buvo ketvirtoje vietoje su 52 taškais. Sveikiname Eimantą su šiuo įspūdingu proveržiu!

Paulius Sugintas šį sezoną atliko net septynis sėkmingus žeminimus ir yra ketvirtoje vietoje pagal daugiausiai žeminimų šį sezoną atlikusius žaidėjus. Siphathisene Ayanda Bongu Dube yra šeštoje rezultatyviausių lygos žaidėjų vietoje su šešiais sėkmingais žeminimais.

Pasibaigus 2022 m. Baltijos regbio „Top“ lygos sezonui Kauno „Ąžuolas“ didžiausią AČIŪ skiria sirgaliams, kurie kurie viso sezono metu palaikė „Ąžuolo“ komandą kiekvienų varžybų namuose, išvykose ir prie ekranų metu. Dėkojame už jūsų emocijas, buvimą kartu ir tikėjimą kiekvienose rungtynėse! Jūs esate mūsų didžiausia motyvacija! Iki susitikimo kitą sezoną!

Nuotraukų autorius

  1. SMG media