Kauno „Ąžuolo“ regbio komanda praėjusiais metais Baltijos „Top“ lygoje užėmė paskutinę – šeštąją vietą. Vėliau nutrūko bendradarbiavimas su Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubu ir regbio ateitis Lietuvos laikinojoje sostinėje atrodė miglota. Tačiau šviežio oro gurkšnį Kauno regbiui įnešė iš JAV grįžęs treneris Linas Naujalis, kuris užsibrėžė aiškų ir ambicingą tikslą – naujam gyvenimui įkvėpti jo mėgstamo regbio klubą.

Jis iškart atsiraitojo rankoves, išanalizavo situaciją ir ėmėsi darbo su Kauno „Ąžuolu“, nes pasiruošti sezonui ir Baltijos regbio „Top“ lygos rungtynėms buvo likę visai nedaug. Taip pat, L. Naujalis į komandą pasikvietė gerai žinomus Lietuvos regbininkus – Alaną Alasauskį ir Tautvydą Krasauską. Abu jie sportuoja ir mokosi „Hartpury“ koledže Anglijoje, o Lietuvoje anksčiau atstovavo atitinkamai „Vairo-Kalvio-Jupojos“ ir „Baltrex-Šiaulių“ ekipoms. Būtent L. Naujalis padėjo jiems prieš keletą metų išvykti į regbio valstybę – PAR. Todėl tiek A. Alasauskis, tiek T. Krasauskas sutiko prisijungti prie „Ąžuolo“.

„Labai džiaugėmės, kad Alanas su Tautvydu prisijungė prie mūsų, nes jie atnešė tarptautinę patirtį ir visai kitą regbio lygį. Kol žaidėjai nemato puikios technikos, tikslių kamuolio perdavimų, tol kelti regbio lygį yra labai sunku. Ties tuo dirbame labai daug ir matome, kad klaidų skaičius po truputį mažėja. – aiškino L. Naujalis.

Europoje pagrindiniai treneriai vadinami vadybininkais ( angl. manager)

L. Naujalis pasižymi puikia vadyba. Jis supranta šiuolaikinio regbio tendencijas ir jas stengiasi įdiegti Kaune. Treneriui labai svarbu, kad varžybų metu žaidėjai išliktų ramūs ir koncentruotųsi į savo procesus, kurie galiausiai duoda naudą, tuo tarpu emocijas paliktų nuošalėje, nes kiekviena individuali emocija gali nulemti visos komandos likimą.

Ruoštis lemiamoms kovoms Baltijos „Top“ lygoje „Ąžuolui“ padės gynybos treneris iš Velso Andrew Barlow, o su grumtynių žmonėmis dirbs vienas geriausių Lietuvos regbininkų Ignas Darkintis. Ryšiai užsienyje treneriui leido pasikviesti ir du pajėgios Zimbabvės rinktinės žaidėjus – Shayne‘ą Makombe bei George‘ą Saungweme.

Šaltiniai:

  1. Portalas „Alfa.lt“.

2. Autorius: žurnalistas Zigmas Jurevičius. Portalas „Kauno Diena“.