Vienos laukiamiausių, sunkiausių ir emocionaliausių sezono rugtynių tarp Kauno „Ąžuolo“ ir Šiaulių „Vairas-Kalvis-Jupoja“, kauniečiams atnešė trečiąją iš eilės pergalę ir leido užsitikrinti pirmąją vietą B pogrupyje. Rezultatu 18:11 Kauno „Ąžuolo“ komanda namuose įveikė šiauliečius.

Abi komandos jau buvo užsitikrinusios vietas lygos pusfinalyje, tačiau rugntynės buvo ypač svarbios, nes šiemet „Ąžuolas“ ir „Vairas“ tarpusavyje kovojo pirmą kartą, po pernai vykusių sensacingų varžybų, kurių metu kauniečiai eliminavo „Vairą“ iš kovos dėl aukso čempiono titulo. Vis dėlto, „Vairui“ nepavyko atsirevanšuoti ir pergalė liko kauniečių gretose. Be to, šių rungtynių baigtis lėmė ir tai, su kuo abi komandos rungsis atkrintamosiose pusfinalio kovose.

Varžybas stipriai apsunkino abu kėlinius pliaupęs smarkus lietus, dėl kurio slydo kamuolys bei išaugo abiejų komandų klaidų skaičius atliekant perdavimus. Po pirmojo kėlinio 15:6 pirmavęs RC „Ąžuolas“, antrajame kėlinyje nesugėbėjo atlikti žeminimų, perleido iniciatyvą varžovams, tačiau disciplinuota gynyba ir proveržis pirmajame kėlyje padėjo išlaikyti persvarą bei laimėti runtynes. Anot vyriausiojo RC „Ąžuolas“ trenerio Lino Naujalio natūralu, jog žaidžiant sudėtingomis oro sąlygomis, išauga klaidų skaičius bei krenta fizinio pasirengimo lygmuo, tačiau komanda buvo pasiruošusi žaisti visas 80 minučių ir tą puikiai padarė. „Vairo“ treneris Gediminas Marcišauskas teigė, jog „Ąžuolo“ komanda yra gerai sukomplektuota, savo sudėtyje turi buvusių „Vairo“ auklėtinių, kurių geras žaidimas ir lėmė varžovų pergalę.

„Tikėjomės atkaklios, principinės kovos dėl pirmos vietos grupėje. Tokios ir buvo rungtynės. Aišku, jeigu viskas aikštėje klostytųsi taip, kaip suplanuoji prieš rungtynes, tai galėčiau išeiti į pensiją. Dabar turim ruoštis pusfinaliui ir nesvarbu, su kuo susitiksim. Nenoriu, kad mano komanda girdėtų, kad mes jau viena koja finale. Laukia dvejos pusfinalio rungtynės ir joms turime gerai pasiruošti“, – teigė „Ąžuolo“ regbininkus treniruojantis Linas Naujalis

Geriausiu RC „Ąžuolo“ rugtynių žaidėju pripažintas 14-oje pozicijoje žaidęs Domantas Bagužis. „Vairo“ ekipos geriausiu žaidėju pripažintas Nathan Joseph Richmond.

Atkrintamosios pusfinalio rungtynės prasidės jau 2021 m. rugsėjo 11 d., kuomet B grupės nugalėtojai Kauno „Ąžuolas“ susitiks su Latvijos regbio klubu „Livonia“. Tuo tarpu Šiaulių „Vairas-Kalvis-Jupoja“ rungsis su A pogrupio lyderiais ir praeitų metų čempionais „Baltrex-Šiauliai“. Pirmą kartą istorijoje „Top“ lygos pusfinaliuose, finale ir kovoje dėl bronzos medalių vyks dvejos rungtynės. „Top“ lygos čempionai paaiškės spalio 2 d.