Nors išvykoje vykusių antrųjų pusfinalio rungtynių RC „Ąžuolas“ nelaimėjo, nes vos „per plauką“ vienu tašku 27:26 nusileido priešininkams iš Latvijos, Kauno ekipa užtikrintai žengia į Baltijos regbio„Top“ lygos finalą. Šiemet lygos pusfinaliuose komandos varžosi po du kartus, o pirmąsias pusfinalio rungtynes kauniečiai laimėjo dešimties taškų persvara 36:26. Tai reiškia, jog dėl bendros pusfinalių taškų persvaros kelialapis į lygos finalą atitenka RC „Ąžuolas“ komandai. Verta pastebėti, jog iki šių varžybų Kauniečiai nebuvo patyrę nei vieno pralaimėjimo ir reguliariajame sezone ir visas rungtynes užbaigdavo pergalingai.

„Buvo sunki kova, bet lemiamu momentu uždarėme varžovams duris į finalą. Džiugina ir tai, kad pusfinalyje vertėmės be legionierių ir kelialapį į finalą iškovojo mūsų ugdomas jaunimas. Jiems dar trūksta stabilumo, todėl ir atsakomosiose rungtynėse neišvengėme duobių. Regbio pasaulyje tarp trenerių vyksta diskusijos, kaip išlaikyti stabilų komandos žaidimą visas 80 minučių. Jeigu kontroliuotum visas rungtynes, būtų tobulas regbis. O dabar mes turime augti, kad tų duobių būtų kuo mažiau. Patekome į finalą, bet ties tuo neketiname sustoti. Aišku, „Baltrex“ yra geriausia ką turime Baltijos šalyse. Jų komanda gerai sukomplektuota ir turi stiprius lyderius. Bet mes dirbame kiekvieną dieną ir sieksime aukščiausių tikslų“, – tvirtino „Ąžuolo“ treneris Linas Naujalis.

Šių metų Baltijos regbio„Top“ lygos finale kartosis praėjusių metų scenarijus, nes jame dėl aukso titulo nuožmioje kovoje varžysis tos pačios komandos – RC „Ąžuolas“ ir Šiaulių „Baltrex“. Tačiau šiemet pirmą kartą vyks dvejos varžybos finalo varžybos – vienerios namuose ir vienerios išvykose. Laimėtoją lems abiejų rungtynių taškų persvara.

Įdomu ir tai, jog antrus metus iš eilės į Baltijos regbio„Top“ lygos finalą nepatenka labiausiai tituluotas šalies regbio klubas – Šiaulių „Vairas-Kalvis-Jupoja“. Abu kartus Šiaulių „Vairas“ klupo pusfinalio kovose – pernai prieš RC „Ąžuolas“, o šiemet prieš Šiaulių „Baltrex“.

Pirmosios finalo rungtynės vyks 2021-09-25 16:00 Kauno sporto mokyklos „Gaja“ stadione. Daugiau informacijos apie renginį rasite čia. Kviečiame palaikyti savo komandą! #greenwall

Svarbiausios trenerių ir žaidėjų įžvalgos po rungtynių:

Įsimintiniausios rungtynių akimirkos

Nuotraukų autoriai:

  1. Latvijos regbio klubo „Livonia“ užsakymu.

Šaltiniai:

  1. Portalas 15min.lt