Savaitgalį finišavo Baltijos regbio „Top“ lyga, kuri šiemet surengta jau šeštąjį kartą. Kauno „Ąžuolas“ garbingai iškovojo sidabro medalius. Ši pergalė yra ypatingai svarbi „Ąžuolo“ istorijoje ir atskleidė ryškų šios komandos proveržį 2020 metais.

2019-ųjų rugsėjį Kauno „Ąžuolo“ komanda finišavo paskutinėje – šeštoje – Baltijos regbio “Top” lygos vietoje. Rezultatais nusivylę kauniečiai paskelbė baigiantys bendradarbiavimą su Kauno „Žalgirio“ klubu, o regbio ateitis laikinojoje sostinėje pakibo ant plauko.

Tuo tarpu vos po vienerių metų Kauno komanda užtikrintai žengia į „Top“ lygos viršūnę, kai pusfinalyje iš kovos eliminuoja čempiono titulą ginantį labiausiai tituluotą šalies regbio klubą – Šiaulių „Vairą-Kalvį-Jupoją“. Kauno komanda taip pat susigrąžino senąjį „Ąžuolo“ pavadinimą, papildė komandos sudėtį ir pradėjo įtemptai treniruotis su naujuoju treneriu Linu Naujaliu.

Nors finale „Ąžuolas“ nusileido kitai Šiaulių ekipai – „Baltrex“, tačiau iškovotas sidabro medalis parodo, jog vos per vienerius metus komanda sugebėjo susiimti ir pasiruošti šuoliui iš dugno į šalies regbio viršūnes. „Ąžuolas“ taip pat iškovojo Baltijos regbio „Top“ lygos „Team Excellence 2020“ apdovanojimą, kuris skiriamas meistriškiausiai ir labiausiai pasižymėjusiai sezono komandai, o komandos vyr. treneris Linas Naujalis buvo išrinktas metų regbio treneriu.

Įdomu tai, kad abu „Top lygos“ finalininkai šiemet mini gražius jubiliejus. „Ąžuolui“ sukanka 45-eri metai, o „Baltrex-Šiauliams“ – 30. Paskutinį kartą Lietuvos čempionu klubas ne iš Šiaulių tapo 1996 metais, kai tą padarė Panevėžio „Gilėnai“.

Komanda taria didelį AČIŪ legionieriams, komandai, treneriui, darbuotojams ir patiems ištikimiausiems sirgaliams. Iki pasimatymo kitame sezone!