Šį šeštadienį į Šiaulių regbio stadioną beveik tūkstantis žiūrovų susirinko palaikyti savo komandų, kurios varžėsi dėl 2021 m. Baltijos „Top“ lygos čempionų titulo. Antrosiose finalo rungtynėse vyko bekompromisė kova tarp Šiaulių „Baltrex“ ir Kauno „Ąžuolo“ regbininkų. Nors „Ąžuolas“ atsakomosiose finalo rungtynėse išplėšė pergalę rezultatu 25:20, čempionų titulą apgynė ir 2021 m. sezono laimėtojais tapo pirmas finalo rungtynes dvigubai didesniu skirtumu laimėję „Baltrex“ regbininkai (34:24).

Šiemet vyko net dvejos finalo rungtynės ir sezono nugalėtoją lėmė abiejų finalų taškų persvara. Nors komandos finale pasidalijo po pergalę, tačiau bendrojoje įskaitoje Kauno „Ąžuolas“ liko 5 taškų deficite, todėl užėmė garbingą antrąją vietą bei sidabro medalius.

Atsakomųjų finalo rungtynių pradžioje kauniečiai gana greitai panaikino varžovų pirmosiose varžytuvėse įgytą 10-ies taškų persvarą, nes pasinaudojo kiekybine persvara ir jau keturioliktąją minutę išsiveržė į priekį 10:0. Įpusėjus rungtynėms pirmavo 20:7, tačiau po pirmojo kėlinio iniciatyvą perėmė „Baltrex“ regbininkai. Kauniečiai kiek įmanydami iki pat 65 minutės išlaikė stabilią 10-ies taškų persvarą. Vis dėlto, kai jau atrodė, kad superfinalo rungtynėse gali prireikti pratęsimo, „Baltrex“ atakų lyderis Kęstutis Karbauskas antrą kartą atliko kamuolio žeminimą ir sumažino šiauliečių atsilikimą iki 5 taškų. Būtent šis žeminimas lėmė per didelį Ąžuoliečių taškų deficitą ir bendrąją sezono baigtį.

Geriausiu rugtynių žaidėju pripažintas 10-oje Kauno „Ąžuolo“ pozicijoje žaidęs grumtynių saugas Tautvydas Krasauskas. Priešininkų ekipos geriausiu žaidėju išrinktas „Baltrex“ 6-oje pozicijoje Donatas Trumpickas, kuris užima trečiosios linijos ūso poziciją. Taip pat kviečiame susipažinti ir su abiejų komandų superfinalo rungtynių žaidėjų sudėtimi.

„Ąžuolo“ komandos treneris Linas Naujalis pabrėžė, kad: „mūsų komandos augimu esu patenkintas. Žinom, kad augam ir mes patys pamatuojam procentais, kur paaugom ir kur pagerinom žaidimą. Šiuos du trumpus sezonus koncentruojamės tik į save ir žiūrim ką galime padaryti geriau. Po rungtynių vaizdo analizėje tu matai, kur yra klaidos. Jeigu žiūrėsi pro langą į kitus, tų klaidų neištaisysi. Todėl turim toliau arti ir jau rytoj pradėti viską iš naujo. Toks yra sportas. Finale gailestingumo nėra“.

Tuo tarpu, „Baltrex“ komandos žaidžiantysis treneris Vytaras Bloškys atskleidė, kad šių metų finale iki pat paskutinės minutės buvo didžiulė intriga: „nesitikėjome lengvų atsakomųjų rungtynių, bet nesitikėjome, kad patys taip prastai sužaisime. Noriu pagirti Kauno komandą, jie puikiai pasirengė finalui. Tik antrame kėlinyje mes sugebėjome grįžti į savo žaidimą, kontroliavom kamuolį ir išlaikėm mums palankų rezultatą. Po pirmo kėlinio visiems buvo šokas. Mums trūko pusfinalyje sunkią traumą gavusio komandos kapitono Žygimanto Radžiaus. Žaidėjams psichologiškai sunkiau kai jo nėra šalia ir neradome tokio lyderio, kuris pilnai perimtų jo vaidmenį. Sveikinu savo komandos žaidėjus, kad šiaip ne taip sugebėjome susitelkti ir atlaikėme varžovų šturmą. Šįkart finale buvo didžiulė intriga. Nepalyginsi su pernai“.

„Top“ lygoje šį sezoną rungtyniavo rekordinis net aštuonių komandų skaičius, nes prie šešių lygos senbuvių prisidėjo dvi sostinės komandos – Vilniaus regbio akademija ir „Geležinis vilkas“. Bendra 2021 m. Baltijos regbio „Top“ lygos rezultatų lentelė pateikiama žemiau.

Vilniaus „Geležinis vilkas“

Verta pastebėti, jog tituluočiausias šalies regbio klubas Šiaulių „Vairas“ antrus metus iš eilės laimėjo bronzos medalius. „Top“ lygos apdovanojimai „Vairui“ atiteko be kovos prieš Uogrės „Livonia“ ekipą, kadangi Latviai negalėjo atvykti į Šiaulius dėl komandoje užfiksuotų koronaviruso atvejų. 5 vietą iškovojo sezono debiutininkai Vilniaus regbio akademija, kuri 27:22 pranoko pozicija žemiau likusią latvių „Miesnieki-Kekava“ ekipą. 7 vietą užėmė „Šiaulių“ klubas, rezultatu 42:24 nugalėjęs paskutinėje vietoje likusį Vilniaus „Geležinį vilką“.

Baltijos „Top“ lygos atstovai paviešino ir 2021 m. sezono rezultatyviausių žaidėjų lenteles, tarp kurių puikuojasi ir Kauno „Ąžuolo“ komandos žaidėjai: saugas Eimantas Bagarauskas ir kairysis kraštas Domantas Bagužis. Domantas šį sezoną atliko net devynis sėkmingus žeminimus ir yra trečioje vietoje pagal daugiausiai žeminimų šį sezoną atlikusius žaidėjus. Tuo tarpu, Eimantas Bagarauskas yra ketvirtojoje vietoje, nes šį sezoną kamuolio prispaudimą įskaitiniame plote atliko net šešis kartus. Bendrojoje rezultatyviausių žaidėjų lentelėje Eimantas Bagarauskas užima penktąją vietą ir yra surinkęs net 52 taškus.

Kauno „Ąžuolo“ taria nuoširdų AČIŪ legionieriams, komandai, treneriui, darbuotojams ir patiems ištikimiausiems sirgaliams. Iki pasimatymo kitame sezone!

Svarbiausias trenerių ir žaidėjų įžvalgas po rungtynių galite peržiūrėti čia.

Visą superfinalo rugntynių įrašą galite peržiūrėti čia.