Savaitgalį praūžė pirmoji Baltijos regbio „Top“ lygos pusfinalių serija, kur Kauno „Ąžuolas“ rungėsi su Latvijos „Livonia“ klubu. Regbio gerbėjai ir komandų sirgaliai galėjo mėgautis dramatiškomis akistatomis, kai tuo tarpu komandos patirdamos viena kitos spaudimą stengėsi išplėšti kuo didesnę taškų persvarą.

Visą sezoną lygos reguliariajame sezone lyderiavusi kauniečių ekipa, pirmą kartą vos dviejų taškų skirtumu 23:21, po ilgos ir alinančios kovos nusileido „Livonia“ regbistams. Tai reiškia, jog žengdami į atsakomąsias rugntynes, Latviai turės nedidelę kelių taškų persvarą. Pirmosios pusfinalio rungtynės prieš Uogres „Livonia“ vyko priešininkų namų aikštelėje, o kelialiapį į finalą vieną iš komandų iškovos tik po dvejų pusfinalio rugntynių, skaičiuojant abiejų rungtynių taškų sumą.

LEMTINGA PIRMOJI RUNTYNIŲ MINUTĖ – TAŠKAI „ĄŽUOLUI“

Rungtynių pradžia buvo itin daug žadanti Kauniečiams. Vos pirmąją mačo minutę „Ąžuolo“ komanda atliko žeminimą ir į priekį įsiveržė 5:0. Vis dėlto, papildomų taškų nepelnė, nes nepavyko atlikti sėkmingo realizacijos smūgio. Į netikėtą ir staigią „Ąžuolo“ ataką Latvijos ekipa atsakė prie savo taškų įskaitos pridėdama net 8 taškus.

Pirmojo kėlinio metu abi komandos gerai gynėsi, patyrė viena kitos spaudimą atakose, tačiau kėlinys baigėsi „Ąžuolo“ nenaudai 8:13, po to kai  „Livonia“ lyderis Donovanas Du Randtas prispaudė kamuolį „Ąžuolo“ įskaitiniame plote.

IŠŠŪKIS TĘSĖSI IR ANTRAJAME KĖLINYJE

Rungtynėms įpusėjus, Kauniečiai stengėsi mažinti taškų deficitą, tačiau rungtynėse dominavo daug spyrių, baudų. Dėl sudėtingų oro sąlygų ir prieš varžybas pliaupusio stipraus lietaus abiems komandoms buvo sunku grumtynėse, o kova reikalavo vis daugiau valios bei ištvermės.

Visgi antrajame kėlinyje, priešininkai į priekį įsiveržė net 20:11, tačiau du Žano Sokolovo žeminimai leido Kauno klubui gerokai priartėti ir pralaimėti tik minimaliu skirtumu (23:21). Geriausiu rungtyniu žaidėju „Ąžuolo“ komandoje buvo išrinktas Njabulo Madondo.

„Ąžuolo“ treneris Linas Naujalis po rungtynių sakė: „Rezultatas geras. Žinojome, kad bus sudėtingai išvyka. Didžiuojuosi savo komanda ir tuo, kad galime žaisti visas 80 min. Dar šiek tiek būtų laiko ir būtume persvėrę rezultatą. Dabar turėsime namų rungtynes ir ten dar vieną įdomų susitikimą.“

Kitos pusfinalio rungtynės vyko tarp  „Baltrex-Šiauliai“ ir „Vairo-Kalvio-Jupojos“ ekipų. Po itin sudėtingo Šiaulių derbio nei viena komanda nesugebėjo įrodyti pranašumo ir rungtynes baigė lygiosiomis 31:31.

Atsakomosios pusfinalio rungtynės prieš „Livonia“ komandą vyks 2022 m. Spalio 8 d. 13:00 vyks Kauniečių namų aikštelėje – Kauno sporto mokyklos „Gaja“ stadione.