Šiaulių „Vairas-Kalvis-Jupoja“ – Kauno „Ąžuolas“ 21:26 (13:3)

Reto grožio ir atkaklumo Baltijos regbio „Top“ lygos pusfinalį vainikavo sensacingas rezultatas. Kauno „Ąžuolo“ klubas eliminavo iš kovos dėl aukso čempiono titulą praradusį labiausiai tituluotą šalies regbio klubą – Šiaulių „Vairą-Kalvį-Jupoją“.

Prieš pusfinalį smarkiai nukraujavęs „Top“ lygos čempionas Šiaulių „Vairo-Kalvio-Jupojos“ klubas į savo gretas pasikvietė dvi klubo legendas – Mindaugą Misevičių ir Karolį Navicką, tačiau ir tai neišgelbėjo nuo didžiausios sensacijos šiame sezone. Rungtynių pradžia šiauliečiams nežadėjo nieko blogo. M. Misevičius atliko žeminimą, Gediminas Marcišauskas tiksliai realizavo smūgius koja ir šeimininkai pirmavo 13:3. Kauniečiams vienintelius tris taškus pirmajame kėlinyje pelnė Alanas Alasauskis. Antrajame kėlinyje Domantas Bagužis po rezultatyvios atakos sušvelnino „Ąžuolo“ atsilikimą (10:13). Nors G. Marcišauskas baudos smūgiu pridėjo „Vairui-Kalviui-Jupojai“ dar tris taškus, vėliau du tikslūs A. Alasauskio baudos smūgiai išlygino rezultatą (16:16). Galiausiai 73-iąją minutę D. Bagužis pralaužė varžovų gynybą ir išvedė „Ąžuolą“ į priekį, o vairiečiai dar prarado geltoną kortelę gavusį G. Marcišauską. Nors „Vairas-Kalvis-Jupoja“ ir mažumoje bandė gelbėtis, „Ąžuolo“ legionierius iš Zimbabvės Shayne‘as Makombe pasinaudojo šeimininkų klaida ir užtikrino pergalę svečiams. Aurimo Streckio žeminimas paskutinėmis akimirkomis buvo tik menka paguoda čempionams.

Šioje rungtynėse buvo nemažai įtampos, jaudulio ir emocijų, nes Kauno komanda žaidė prieš ilgamečius čempionus. Dėl šios priežasties buvo galima tikėtis klaidų, nors komanda stengėsi išlikti rami ir būti stipri gynyboje. „Ąžuolui“  pusfinalio varžyboms pasiruošti padėjo gynybos treneris iš Velso Andrew Barlow ir vienas geriausių Lietuvos regbininkų Ignas Darkinčius.

Pusfinalio rungtynių geriausiu žaidėju Kauno komandoje pripažintas Domantas Bagužis.

„Jeigu ramiai kentėsime 80 min., tada kažką pasieksime. „Vairas“ yra nuostabi komanda su nuostabiomis tradicijomis. Kad juos nugalėtume, reikia sužaisti labai gerai ir dar tiek pat gerai ant viršaus. Rezultatu esame patenkinti. Žinau, kad jie turėjo traumų, bet matėme jų čempionišką dvasią. Mūsų tikslas ir buvo atsilaikyti pirmas 20 minučių. Negalėjome tikėtis prieš čempionus visą laiką kontroliuoti kamuolį. Turėjome visas 80 minučių išnaudoti savo šansus“, – kalbėjo „Ąžuolo“ treneris Linas Naujalis.

Tuo tarp Šiaulių ekipos treneris G. Marcišauskas teigė, jog nors varžybų pradžia buvo daug žadanti, tačiau „Vairo“ veteranai buvo įveikti jaunimo ir komanda neatsilaikė. Treneris pabrėžė jog įtakos „Ąžuolo“ pergalei galėjo turėti ir tai, jog Šiauliai į varžybas atvyko ne pilnos sudėties, bet taip pat džiaugiasi, kad jo vyrai atidavė visas jėgas, tiek fiziškai, tiek emociškai.

Finale Kauno „Ąžuolas“ susitiks su Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“, kurie pusfinalio rungtynėse laimėjo prieš Šiaulių „Šiauliai“.