Praėjusį savaitgalį startavo Lietuvos regbio federacijos organizuojamas Baltijos „Top“ lygos sezonas. Pirmose tarpusavio rungtynėse susitiko praėjusio 2020 metų vicečempionai RC „Ąžuolas“ ir „VRA-Tomosta“ ekipa, kuri lygoje debiutavo pirmąjį kartą.

Rungtynėse pergalę 43:12 iškovojo „Ąžuolo“ regbininkai, kurie pirmavo ir vis didino savo persvarą nuo pat pirmojo kėlinio. Įpusėjus pirmajam kėliniui rezultatas buvo 8:0, o įpusėjus antrajam kėliniui „Ąžuolas“ dar labiau įsiveržė į priekį rezultatu 36:12. Rugtynių pabaigoje „Ąžuolo“ regbininkai išlaikė pranašumą ir rugtynes laimėjo.

Geriausiais rugtynių žaidėjais pripažinti RC „Ąžuolo“ 14-oje pozicijoje žaidęs Domantas Bagužis ir „VRA-Tomosta“ 10-osios pozicijos žaidėjas Mantas Butkevičius.

Kauno regbio komanda apgynė ir Vienybės skydą, kurį šių rugtynių nugalėtojams specialiai sukūrė skuptorius Mykolas Malinauskas. Įdomu ir tai, jog pats Mykolas yra RC „Ąžuolas“ komandos narys ir jau eilę metų žaidžia regbį. Kiti komandos draugai teigia, kad Mykolas yra neatsiejama klubo dalis!

Šį sezoną „Top“ lygoje dalyvauja net aštuonios Lietuvos ir Latvijos regbio-15 komandos. Tai rekordinis dalyvių skaičius per visą nuo 2015 metais įkurtos „Top“ lygos istoriją. 2020 sezone dėl titulo kovojo šešios ekipos. Kitos reguliariojo sezono rugtynės tarp RC„Ąžuolas“ ir Latvijos Kekavos „Transact Pro-Miesnieki“ vyks rugpjūčio 14 d. 17:00 Baldones stadijone Latvijoje.

Svarbiausios trenerių ir žaidėjų įžvalgos po rungtynių

Įsimintiniausios rungtynių akimirkos

Nuotraukų autorius:

  1. Mantas Daškevičius (DIEM sporto fotografija)

Šaltiniai:

  1. Portalas „lrt.lt“