Antrasis Lietuvos vyrų R-7 čempionato turas, praėjusį šeštadienį vykęs Plungėje, buvo ypač sėkmingas „Ąžuolo“ komandai. Turnyro etape pirmoji „Ąžuolas – Šildykis” komanda iškovojo pirmąją vietą, nors priešingai nei pirmajame etape, kuriame dalyvavo 6 komandos, reikėjo varžytis su didesniu komandų skaičiumi.

Antrajame turnyro etape iš viso konkuravo 8 komandos. Prie čempionato prisijungė Panevėžio „Klevas”, Sigito Kukulskio regbio mokyklos komanda, Vilniaus regbio akademija, Šiaulių „Vairas – Citma“. Vis dėlto, pasikeitimų būta ne tik čempionato komandų lentelėje, bet ir mūsų komandoje. Pirmoji „Ąžuolas – Šildykis” komanda šiame etape dalyvavo be svarbiausių lyderiaujančių žaidėjų. Domantas Bagužis atstovaujant Lietuvos regbio rinktinę patyrė traumą, o Žanas Sokolovas gydosi turnyre patirtą traumą.

Ypatingai džiaugiamės, kad prie komandos prisijungė ir naujas žaidėjas – Zimbabvės nacionalinę R-7 ir XV rinktines atstovaujantis žaidėjas Shingirai Bobby Katsvere. Nors Shingirai atvyko ir prie komandos prisijungė likus vos kelioms dienoms iki antrojo čempionato etapo, jis turėjo didžiulę įtaką bendrai komandos žaidimo kokybei ir rezultatyvumui.


„Tai buvo puikus turnyro etapas visai komandai. Iškovojome pirmąją vietą, o dabar keliaujame į finalinį čempionato turą. „Ąžuolo“ komanda pasirodė puikiai. Mums belieka padirbėti ir sutvarkyti gynybą. Visgi, tai buvo pirmasis šio sezono turnyras, todėl esu tikras, kad kitame mums seksis tik dar geriau.“ – džiaugėsi žaidėjas.

Antrojo turo rungtynių rezultatai:

  • Plungės „Perkūnas” – „Ąžuolas – Šildykis” 0:29
  • Šiaulių „Baltrex dubleriai” – „Ąžuolas – Šildykis” 12:19
  • „Ąžuolas – Šildykis” – Šiaulių „Vairas – Citma” 42:7

Finalinių rungtynių rezultatas:

  • Vilniaus „Geležinis vilkas” – „Ąžuolas – Šildykis” 19:21


Kauno komandos kapitonas Paulius Sugintas labai džiaugiasi pergale, tačiau pastebėjo, kad komandos žaidimas nebuvo stabilus. Jo nuomone, taip galėjo nutikti dėl to, jog daugelis komandos žaidėjų regbio varžybų aikštelėje šį sezoną pasirodė pirmąjį kartą. Taip pat šiais metais regbio sezonas prasidėjo vėlai, nevyko pasiruošimo rungtynės ir laisvo pobūdžio treniruotės bendradarbiaujant su kitais klubais.

„Finalas buvo labai įtemptas ir džiaugiamės pergale. Pasidarysime analizę, treniruočių metu bandysime ištaisyti klaidas ir kitame turnyre atrodysime dar geriau.” – sakė kapitonas Paulius Sugintas.

Kitame čempionato etape gegužės 7 d. Šiauliuose vėl kausis antroji „Ąžuolo” komanda, o pirmoji „Ąžuolas – Šildykis” vyrų komandas kelias ateinančias savaites įtemptai ruošis tarptautiniam turnyrui Šiauliai 7s, kuris prasidės gegužės 14 d.

Nuotraukų autoriai:

Regbio klubas Plungės „Perkūnas“