Praėjusį šeštadienį Šiauliuose vykusiame čempionato etape rungėsi į finalinį čempionato turą nepatekusios komandos. Antroji Kauno „Ąžuolas“ komanda šiame etape pasirodė stipriau, dominavo grupių etape ir čempionate pelnė ketvirtąją vietą. Geriausiu komandos žaidėju čempionato etape buvo pripažintas „Ąžuolo“ antrosios komandos kapitonas Tomas Sucila.

Šiame etape rungėsi 7 komandos iš pirmojo čempionato etapo: Šiaulių „Baltrex dubleriai – jaunimas”, Šiaulių „Baltrex dubleriai”, Plungės „Perkūnas”, Panevėžio „Klevas”, Sigito Kukulskio regbio mokykla bei Klaipėdos „Kuršiai”.

„Ąžuolas” pirmosiose grupės rungtynėse surėmė pečius su Panevėžio „Klevo” komanda ir 43:0 šventė pergalę. Kitose rungtynėse, prieš jauną ir kokybišką žaidimą demonstruojančią Sigito Kukulskio regbio mokyklą, antroji komanda taip pat nugalėjo. Rungtynės baigėsi rezultatu 17:7 kauniečių naudai ir atvėrė kelią į pusfinalio kovas.

Vis dėlto, pusfinalyje sparčiai tobulėjanti kauniečių komanda patyrė pralaimėjimą. Nors kova buvo atkakli ir jaunieji komandos žaidėjai įrodė, kad gali kovoti iki paskutinio švilpuko iki pergalės pritrūko vos kelių taškų. Rezultatu 12:10 laimėjo Plungės „Perkūno” ekipa. Be to, šiose rungtynėse traumą patyrė ir rungtynių tęsti nebegalėjo vienas iš „Ąžuolo“ komandos lyderių – Justinas Šernas.

Pralaimėjimas prieš Plungės „Perkūno” komandą mūsiškius vėl suvedė su Sigito Kukulskio regbio mokyklos auklėtiniais. Rungtynės dėl trečiosios vietos intrigavo iki paskutinių minučių, tačiau kovingesnį charakterį parodę priešininkai išplėšė pergalę ir rungtynes baigė rezultatu 17:21 „Ąžuolo” nenaudai.

Verta pastebėti, kad antroji komanda buvo suformuota tik šį sezoną, tačiau treneriai ir vadovai teigia, jog komanda turi didžiulį potencialą ir su kiekvienomis rungtynėmis komandinis rezultatas tik gerėja. Jauniesiems žaidėjams reikia kuo daugiau praktikuotis įvairiose varžybose, kad galėtų pritaikyti treniruočių metu įgytas žinias bei praktikas. Pasak trenerių, pagrindinis šio sezono tikslas yra individualių ir komandinių kompetencijų formavimas, todėl siekiama, kad po kiekvienų rungtynių žaidėjai demonstruotų nuo 5 iki 10 % individualų bei komandinį augimą.

„Esame patenkinti turnyru ir galimybe dalyvauti jame. Susirinko nemažai komandų ir visos buvo vertos konkurencijos. Grupės rungtynėse laimėjome prieš visus varžovus, nors  žaidėme gana santūriai. Pusfinalyje koją pakišo nemažas klaidų skaičius. Pripažinsiu –  likome nusivylę, kad teks kovoti tik dėl trečios vietos. Šiose rungtynėse vėlgi pritrūko sėkmės ir teko užimti garbingą ketvirtą vietą. Bendras komandos pasirodymas labiausiai džiugino patyrusius žaidėjus, nes pamatėme norintį kovoti jaunimą. O dabar beliko daug dirbti ir sustiprinti regbio pagrindus ir esminius žaidimo derinius” – sakė komandos kapitonas Tomas Sucila.

Finalinis Lietuvos regbio-7 vyro čempionato etapas įvyks jau gegužės 21 d. ir jame kovos pagrindinė Kauno „Ąžuolas – Šildykis“ vyrų komanda.