Liepos pabaigoje prasidėjęs jau aštuntasis reguliarusis Baltijos regbio „Top“ lygos sezonas, kaip ir kasmet į regbio aikštelę kovai sukviečia geriausias Lietuvos bei Latvijos regbio komandas. Šiemet kauniečiai rodo nepalaužiamą dvasią ir reguliariajame sezone nei karto nenusileido priešininkams.

Dvejus pastaruosius metus „Ąžuolo“ ekipa gynė Baltijos regbio „Top“ lygos vicečempionų titulą, tačiau 2022 m. reguliariojo sezono komandos žaidimas demonstruoja aukštesnius siekius. 7 pergalės iš tiek pat galimų – veržlus Kauniečių pareiškimas siekiant nutraukti Šiaulių dominavimą šalies regbyje.

NAUJAS BALTIJOS „TOP“ LYGOS FORMATAS

Nors šį sezoną Baltijos regbio „TOP“ lygoje varžosi tos pačios aštuonios komandos iš Lietuvos bei Latvijos, šiemet jos varžosi kitaip. Priešingai nei ankstesniais metais, komandos nėra suskirstytos į dvi grupes ir tarpusavyje kovos po vieną kartą. Tik keturios stipriausios komandos užsitikrins vietą pusfinalyje, likusios žais dėl 5-8 vietų.

Lygos pusfinalyje bus žaidžiamos dvejos rungtynės, o finale bus žaidžiamos vienintelės rungtynės, po kurių bus skelbiami šių metų laimėtojai. Finalinės rungtynės vyks š.m. spalio 22 dieną. Pernai Baltijos regbio „Top“ lygos nugalėtojai buvo skelbiami sužaidus dvi finalines rungtynes sumuojant abiejų rungtynių taškų sumą.

STIPRUS „ĄŽUOLO“ STARTAS: NEPALIKO VILČIŲ TRENERĮ PAKEITUSIAI ŠIAULIŲ „ŠIAULIAI“

2022 m. liepos 30 d.

Pirmąsias reguliariojo sezono rungtynes kauniečiai žaidė namų stadione ir nuo pat pirmųjų minučių dominavo aikštėje. Pirmajame kėlinyje „Ąžuolas“ užtikrintai pirmavo 41:0, o išskirtinį proveržį demostavo jaunieji kauno regbininkai. Klubo treneris ypač pabrėžė vos 18-os sulaukusio Karolio Liaukaus rezultatyvumą. Jis visų rungtynių metu sėkmingai organizavo atakas.

Antrasis kėlinys priešininkams buvo sėkmingesnis – pavyko sumažinti atsilikimą ir atlikti sėkmingus žeminimus. Vis dėlto, priešininkai sunkiai susitvarkė gynyboje ir leido kauniečiams išlaikyti solidų pranašumą likusį rungtynių laiką bei nugalėti rungtynes rezultatu 67:24.

Po pirmųjų sezono rungtynių „Ąžuolo“ treneris Linas Naujalis teigė: „Matosi, kad augame kaip organizacija ir kaip komanda. Pastovumo dar mums trūksta. Panašiai užbaigėme ir praėjusį sezoną – su 20 min. „duobėmis“. Visgi noriu pagirti savo komandą, kad rungtynes užbaigėme labai stipriai. Norėčiau, kad tą „alkį“ turėtume jausti visas 80 min.“

TIKĖJOMĖS SUNKIŲ RUNGTYNIŲ: KOVA SU UOGRES „LIVONIA“

2022 m. rugpjūčio 6 d.

Antrąsias rungtynes „Ąžuolas“ žaidė išvykoje Latvijoje ir kovojo prieš Uogres „Livonia“. Nors rungtynių pradžioje, rodos viskas klostėsi puikiai ir įpusėjus pirmajam kėliniui Kauno regbio komanda užtikrintai pirmavo 19:3, kėlinys baigėsi ne tokiu ženkliu taškų skirtumu. Po dviejų sėkmingų „Livonia“ atakų, „Ažuolas“ prarado turėtą net 18 taškų persvarą ir kėlinį užbaigė pirmaudami tik šešiais taškais (26:20).

Rugtynėms tiksint pabaigos link, 71-ąją minutę, Latvijos klubas vienu tašku įsiveržė į priekį ir pirmąvo 32:31, tačiau kaunietis Eimantas Bagarauskas suskubo: atliko sėkmingą žeminimą, vėliau dar du taškus pridėjo realizacijos smūgiu ir tiksliu baudos smūgiu. Šis Eimanto šou pelnė pergalę komandai rezultatu 41:32. Geriausiais rungtynių žaidėjais pripažinti Tomas Davidsonas („Livonia“) ir Karolis Liaukus („Ąžuolas“).

„Ąžuolo“ treneris Linas Naujalis džiaugėsi vyrų atsidavimu bei pergale: „Tikėjomės sunkių rungtynių. Turime daug jaunų žaidėjų ir norėjau pamatyti, kaip jie reaguoja į spaudimą. „Livonia“ atrodė puikiai. Man patinka darbas, kurį atlieka jų naujas treneris. Jų žaidime atsirado daugiau struktūros. Dėl to esu labai patenkintas savo vaikinais ir pasiekta pergale“.

TREČIAS KARTAS NEMELUOJA: ĮVEIKTA DIDŽIAUSIU IŠŠŪKIU ŠIAME SEZONE LAIKYTA „MIESNIEKI“

2022 m. rugpjūčio 20 d.

Dar vienerios rungtynės išvykoje, kuriose Kauno „Ąžuolo“ sėkmingai tęsė pergalių seriją. Vis dėlto, dar prieš rungtynes, kauniečių treneris Linas Naujalis sakė, kad jo komandai tai kol kas bus didžiausias iššūkis šiame sezone…

Kovos pradžioje „Ąžuolui“ nebuvo lengva. Priešininkai pirmavo 17:5. Visgi tuomet Kauno komanda vos per 15 min. pelnė 21 tašką ir išsiveržė į priekį 26:17. Antrajame kėlinyje „Ąžuolas“ surengė dar porą rezultatyvių atakų ir nepaleido praėjusiose rungtynėse lydėjusios fortūnos. Rugtynių pabaigoje rezultatas švieslentėje buvo palankus Kauno „Ąžuolui“ (43:20). Geriausiais rungtynių žaidėjais paskelbti Elmaras Šefanovskis („Miesnieki“) ir Eimantas Bagarauskas („Ąžuolas“).

Po šių rungtynių treneris L. Naujalis pripažino, kad labai svarbu yra gerinti žaidėjų psichologinį nusiteikimą. Jo nuomone pritrūko įgūdžių ginantis galinėje linijoje, buvo padaryta klaidų ir per ilgai leista kamuolį kontroliuoti varžovams. Visa tai lėmė taškų praradimą. Vis dėlto treneris teigė: „Bet kokiu atveju mūsų vaikinams yra naudinga gauti šiek tiek spaudimo. Džiaugiuosi, kad pavyko su tuo susitvarkyti ir pasiekti pergalę. Taip pat smagu, kad atlikome pakankamai žeminimų ir pelnėme 5 taškus. Dėl to diena mums buvo gera“.

RUNGTYNIŲ BAIGTIS SU „VAIRAS-KALVIS-JUPOJA“ SPRENDĖSI PASKUTINĖSE ATAKOSE

2022 m. rugpjūčio 27 d.

Kelis metus iš eilės šiauliečius „Vairą-Kalvį-Jupoją“ įveikęs „Ąžuolas“ šiemet sulaukė ypatingo priešininkų atkaklumo. Visų rungtynių metu šiauliečiai atkakliai pirmavo ir demontravo siekį sugrįžti į finalą. Atkaklią gynybą demontravęs „Vairas“ pirmajame kėlinyje pirmavo 17:5, o mūsiškiams vis nepavyko įsiveržti į priekį.

Visgi antrajame kėlinyje „Ąžuolas“ ėmė mažinti atsilikimą, o iki rungtynių pabaigos likus vos kelioms minutėms kauno regbininkas Paulius Sugintas žeminimu persvėrė rezultatą ir išplėšė ypatingai saldžią pergalę 18:17. Geriausiais rungtynių žaidėjais pripažinti George‘as Sawezy („Ąžuolas“) ir Justinas Urbonas („Vairas-Kalvis-Jupoja“).

„Abi komandos nusipelnė pagyrimo už tą kovą, kurią demonstravo iki paskutinių minučių. Tai buvo labai kietos rungtynės. „Vairas“ puikiai pradėjo mačą, todėl galiu tik pagirti mūsų jaunus žaidėjus, kurie nepasidavė ir kovėsi iki pabaigos. Mums trūko nemažai žaidėjų, bet stengėmės laikytis savo struktūros, – kalbėjo „Ąžuolo“ gynybos treneris Andrew Barlow. – Pas mus komandoje nėra superžvaigždžių. Turime 4–5 žaidėjus iš Pietų Afrikos, jie labai talentingi, tačiau pergalę mums padovanojo vietiniai žaidėjai. Jie sparčiai tobulėja, todėl labai tuo džiaugiuosi.“

GELEŽINĖ PENKTOJI PERGALĖ PRIEŠ VILNIAUS „GELEŽINĮ VILKĄ“

2022 m. rugsėjo 4 d.

Šios rungtynės – tai vienos sunkiausių emociškai, į kurias rinkosi visa „Ąžuolo“ komanda bei bendruomenė. Rungtynės prasidėjo tylos minute pagerbiant tragiškai žuvusį ilgametį „Ąžuolo“ komandos narį, draugą ir bendražygį Eimantą Jatautą (1995 – 2022).

Kauniečiai žaidė vieningai ir 36:14 nugalėjo Vilniaus „Geležinį vilką“. “Ąžuolo” ekipa užtikrintai pradėjo rungtynes ir pirmojo kėlinio viduryje pirmavo 22:0. Antrasis kėlinys buvo sėkmingas priešininkų ekipai – „Geležinis vilkas“ priartėjo iki 14:22 bei turėjo dar porą neblogų galimybių pasižymėti. Vis dėlto, priešininkų komandai buvo iškelta geltona kortelė, o „Ąžuolas“ rezultatyviai baigė mačą, taip pelnydamas ir „bonus“ tašką. Geriausiu žaidėjo „Ąžuolo“ komandoje išrinktas Victor Mupunga, o „Geležinis vilkas“ ekipoje – Laurynas Marcinkus.

„Mačą pradėjome gerai ir po pirmųjų 20 min. galvojome, kad dabar vaikščiosime po parką. Turėjome pirmajame kėlinyje „uždaryti“ rungtynes. Visgi nežaidėme struktūriškai, o be to šioje lygoje yra sunku žaisti. Turime strategiją, kad antrajame kėlinyje leidžiame jaunus žmones, o jiems įėjus į aikštę, viskas dar pasunkėjo. Turėjome atsitiesi, pagerinti struktūrą ir neblogai užbaigėme rungtynes. Bet toks jausmas, kad nenorime, kad būtų per lengvai laimėta“, – teigė „Ąžuolo“ treneris Linas Naujalis.

LIETUS APSUNKINO PERGALĘ PRIEŠ VILNIAUS „VRA-TOMOSTA“

2022 m. rugsėjo 11 d.

Be pralaimėjimų žygiuojantys kauniečiai turėjo gerokai pavargti su svečiais iš Vilniaus. Nepalankios oro sąlygos šiek tiek išlygino komandų galimybes. Rungtynės klostėsi itin įdomiai – mūsiškiams nepavyko iškovoti papildomų taškų už keturis ir daugiau žeminimų, o Vilniaus „VRA-Tomosta“ taškus rinko baudos smūgiais, nes niekaip nepralaužė „Ąžuolo“ linijos.

Antrajame kėlinyje kamuolio prispausti varžovų įskaitiniame plote nepavyko nei vienai komandai. „VRA-Tomosta“ bandė atlikti žeminimus, bet taškų pelnyti taip ir nesugebėjo, todėl rungtynės baigėsi rezultatu 21:12. Taškų skirtumą Kauniečiams padidinti pavyko baudos smūgiu, kuris įskaitinėje lentelėje pridėjo dar tris taškus. Geriausiais žaidėjais tapo Domantas Bagužis („Ąžuolas“) bei Mantas Butkevičius („VRA-Tomosta“).

„Žinojome, kad nebus lengva. Oras darė savo, todėl abi komandos dažnai klydo. Mums svarbiausia buvo, kad varžovai nepelnytų 5 taškų. Tai reiškia, kad jie nepralaužė mūsų linijos. Išgyvenome šį mačą ir žvelgiame toliau“, – teigė kauniečių treneris Linas Naujalis.

KLUPO IR NUGALĖTOJAI „BALTREX-ŠIAULIAI“

2022 m. rugsėjo 25 d.

Paskutinės, dramatiškos ir principinės reguliariojo sezono rungtynės vyko su čempionato lyderiais „Baltrex – Šiauliai“. Tvyranti įtampa atsispindėjo ir oro sąlygose – rungtynės prasidėjo lietingai, todėl abi komandos žaidė atsargiau nei įprastai ir taškus rinkosi baudos smūgiais.

Kauno „Ąžuolas“ pirmavo 9:3, bet pirmajam kėliniui artėjant prie pabaigos „Baltrex-Šiaulius“ į priekį išvedė žeminimas ir sėkmingas realizacijos smūgis. Vis dėlto, Kauno „Ąžuolas“ demontravo išskirtinę persvarą grumtynėse. Jų metu „Ąžuolas“ išstūmė varžovus į įskaitinį plotą ir teisėjas skyrė techninį žeminimą, po kurio Kauno klubas išsiveržė į priekį 16:10.

Dramatiška ir atkakli kova tęsėsi visą rungtynių laiką,  „Baltrex-Šiauliai“ ir toliau atakavo, o lemtingąją  62-ąją min. Donatas Trumpickas prispaudė kamuolį varžovų įskaitiniame plote „Ąžuolo“ nenaudai (20:16). Likus žaisti vos 10 min. prie „Baltrex-Šiaulių“ įskaitinio ploto, žeminimą pelnė „Ąžuolo“ žaidėjas Arnas Staniulis  (21:20), o realizacijos smūgį pridėjo Eimantas Bagarauskas (23:20). Paskutinėmis minutėmis „Baltrex-Šiauliai“ bandė spausti varžovus, bet įveikti „Ąžuolo“ gynybos taip ir nebepavyko. Geriausiais rungtynių žaidėjais buvo išrinkti Eimantas Bagarauskas („Ąžuolas“) bei Matas Miežys („Baltrex-Šiauliai“).

Po rungtynių „Baltrex-Šiaulių“ treneris Vytaras Bloškys pripažino, kad „Ąžuolui“ pavyko pasinaudoti jo komandos spragomis grumtynėse. Treneris pabrėžė ir tai, jog „Ąžuolas“ turi išskirtinį norą laimėti ir to šiauliečiams reikėtų pasimokyti.

Tuo tarpu „Ąžuolo“ treneris Linas Naujalis sveikino „Baltrex-Šiaulius ir atskleidė, jog ši komanda yra pirma pusiau profesionali regbio komanda Lietuvos istorijoje, todėl pergalė prieš juos yra dar saldesnė.

„Noriu pasveikinti „Baltrex-Šiaulius“, tapusiais pusiau profesionalia komanda. Tai labai įtakos visą Lietuvos regbį. Kalbant apie rungtynes, tai žinojome, kad bus principinė kova. Norėjau pamatyti, kur mes esame. Specialiai žaidėme be 5-6 pagrindinės sudėties žaidėjų, kad pamatytume vietinių žaidėjų pajėgumą. Buvo klaidų, strategijos nesilaikymo, bet antrajame kėlinyje išnaudojome standartines situacijas. Net lietuvis nesugadino daug gero kokybiško regbio“, – sakė L. Naujalis.

Iki šiol abi komandos buvo laimėjusios po šešis susitikimus. Pergalių seriją pratęsęs „Ąžuolas“ tapo reguliariojo sezono nugalėtoju ir turi 32 taškus, o „Baltrex-Šiauliai“ smuktelėjo į antrąją poziciją su 30 taškų.

Pusfinalyje, kuris vyks artėjantį savaitgalį dėl kelialapio į finalą kovosime Kauno „Ąžuolas“ kovos su Uogres „Livonia“, o „Baltrex-Šiaulius“ kausis su „Vairas-Kalvis-Jupoja“. Iš viso vyks dvejos pusfinalio rungtynės. Primename, kad Baltijos regbio „Top“ lygos finalas vyks jau spalio 22 d.